Zahraničí

Rakousko zasypaly metry sněhu, historické stavení se zhroutilo

Rakousko zasypaly metry sněhu, historické stavení se zhroutilo
Zdroj: Profimedia

Rakouskou spolkovou zemi Tyrolsko v noci na neděli paralyzovala nečekaná sněhová nadílka, která potrápila nejenom silničáře. Průměrně tam napadalo okolo 130 centimetrů sněhu, v okolí hory Hoher Sonnblick dokonce 334 centimetrů. Stará aukční síň se pod náporem sněhu zhroutila. Zraněné ani oběti úřady nehlásí.

Rakousko se už v sobotu v noci ocitlo pod závějemi sněhu. Extrémní počasí udeřilo ve spolkové zemi Tyrolsko, kde průměrně napadlo 130 centimetrů.

Jak informuje portál Dolomitenstadt, v tyrolském Lienzu zničil sníh starou aukční síň. Pod jeho náporem se jí propadla střecha. Na místě zasahovaly desítky policistů a záchranářů. Prostor kolem budovy, jejíž druhé patro sníh kompletně zničil, museli uzavřít.

V historickém horském stavení byl jeden byt, jinak se používalo výhradně jako sklad. Okolí zavalené sněhem prohledávali policisté za asistence psů horské služby. Nikdo naštěstí nepřišel k úrazu, hlášeny nejsou ani žádné oběti. 

"V posledních týdnech jsme střechu budovy opravovali. Nikdy by nás nenapadlo, že ji sníh takto poničí," uvedl Thomas Diemlig, ředitel společnosti, která starou aukční síň vlastní.

Související obsah

Jiné škody masivní sněhová nadílka v Tyrolsku nezpůsobila, přestože kolem hory Hoher Sonnblick napadalo dokonce 334 centimetrů sněhu.

Sněhové srážky očekávají v příštích hodinách meteorologové také v Česku. Nová vrstva sněhu má během neděle především v Jizerských horách, Krušných horách a Krkonoších. 

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, asi 120 km východně od hlavního města Dakaru zemřelo 11 novorozenců, oznámil ve středu bez dalších podrobností na svém Twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguere na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Píše se na Deník.cz