Domácí

Školy mohou letos předat vysvědčení později! Ministerstvo radí hodnotit slovně

V případě, že by se školy neotevřely do konce ledna, budou moci učitelé předat žákům pololetní vysvědčení později. Jak studenti dopadli, se však musí dozvědět 28. ledna. Informovalo o tom ministerstvo školství.

Resort školství zaslal do základních a středních škol a konzervatoří doporučení k hodnocení vysvědčení za 1. pololetí tohoto školního roku. Dokument vypracovalo ministerstvo ve spolupráci s Českou školní inspekcí a odbornou veřejností.


Školy by se měly při hodnocení žáků a studentů zaměřit na odpovědnost dětí za vlastní učení a jejich práci s časem. Právě tyto dovednosti jsou totiž podle ministerstva klíčovým předpokladem pro úspěšné zvládání distanční výuky.

Související obsah


Na vysvědčení ministerstvo doporučuje spíše slovní hodnocení, možné budou však i známky. "Přihlížet by školy měly k dalším skutečnostem, které ovlivňují vzdělávání, a to například aktivita při distanční výuce, schopnost organizovat si čas a učení v podmínkách distanční výuky anebo plnění zadaných úkolů,“ uvádí resort na svém webu.


Střední školy a konzervatoře by poté měly přihlédnout k tomu, že někteří studenti měli kvůli pandemii koronaviru na podzim pomáhali jako dobrovolníci, nebo měli jiné pracovní povinnosti.


Zde si můžete přečíst celé doporučení ministerstva školství:

Doporučení pro školy k hodnocení na vysvědčení za 1. pololetí 2020/2021

Typ souboru:pdf

Kvůli zhoršující se epidemické situaci v zemi přešly znovu všechny školy od 4. ledna na distanční výuku. Do lavic se vrátili jen žáci prvních a druhých ročníků základních škol a žáci všech tříd speciálních škol.

Po vánočních prázdninách se do škol vrátili žáci prvních a druhých tříd základních škol. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz