Domácí

Auto ujíždějící před policií nikdo neukradl. Majitel se přiznal

Policisté v Náchodě už znají pachatele, který jim chtěl ujet a skončil i s autem v řece, odkud ale utekl. Pachatelem je podle policie sám majitel auta, který původně nahlásil, že mu vůz někdo ukradl.

Pouhý den trvalo policistům, než odhalili muže, který před nimi v Náchodě ujížděl. Majitel auta se nakonec přiznal, že právě on vůz řídil v době, kdy ho policisté chtěli v neděli večer kontrolovat. Jenže 29letý muž má zákaz řízení, a proto se snažil policii ujet.

Po krátké honičce ho ale v jednosměrné ulici katapultoval vyvýšený obrubník a auto se vzápětí zřítilo do řeky Metuje. Řidič se z vozu dostal a před policisty utekl. Ještě večer ale sám přišel na policejní stanici a snažil se muže zákona přesvědčit, že mu auto někdo ukradl.

Související obsah

Policisté ho ale od začátku podezřívali, proto je nepřekvapilo, když se druhý den přišel sám přiznat. Polehčující okolností pro něj je, že už večer mu dali policisté dýchnout a ukázalo se, že muž alkohol nepil. Nyní mu hrozí další, až dvouletý zákaz řízení a také tučná pokuta, která může dosáhnout až 50 tisíc korun.

zv, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Tálibán nakázal televizním moderátorkám, aby měly zahalenou tvář

Afghánské televizní moderátorky a další ženy vystupující na obrazovce budou muset mít zahalenou tvář. Dekret s nařízením vydalo vládnoucí hnutí Tálibán a bude platit od 21. května. Po povinném zakrytí tváře na veřejnosti, cestování pouze v mužském doprovodu a uzavření středních škol pro dívky je to další omezení žen v zemi.

Píše se na Deník.cz