Domácí

Za pobodání taxikáře deset let. Soud útočníkovi ze Znojemska snížil trest

Desetileté vězení čeká muže odsouzeného za pokus o vraždu jeho známého, taxikáře. Původní rozsudek byl přitom o dva roky vyšší. Ve středu ale Vrchní soud v Olomouci změnil kvalifikaci trestného činu.

V říjnu se případem zabýval brněnský soud. Po rozsudku se obžalovaný, který měl být v době útoku opilý a pod vlivem pervitinu, odvolal. Olomoucký soud mu rozsudek snížil.

"Dospěli jsme k závěru, že se jednalo "pouze" o vraždu prostou, nikoli s rozmyslem, proto jsme snížili právní kvalifikaci tohoto činu," objasnil mluvčí Vrchního soudu v Olomouci Stanislav Cik.

"My jsme v podstatě navrhovali, aby to vůbec nebylo kvalifikováno jako trestný čin vraždy, ale jako těžké ublížení na zdraví," vyjádřil se obhájce Filip Opatřil.

Související obsah

Obžalovaný Filip Stašek měl ve Znojmě před necelým rokem zezadu zaútočit na svého známého. Loveckým nožem jej tehdy měl bodnout do krku. Podruhé to neudělal zřejmě jen proto, že se nůž zachytil o řetízek na krku oběti.

Poškozený ještě zvládnul nastoupit do auta, odjet a zavolat si pomoc. Pak ztratil vědomí. Život mu zachránila včasná operace. Pro útočníka si přišla zásahová jednotka. Policie pak u muže našla lovecký nůž. Stašek si prý útok nepamatuje, svému známému se za čin omluvil.

kvo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz