Domácí

Tankování se změnilo v peklo. Auto začalo hořet přímo u stojanu

Obyčejná návštěva jedné z benzínek ve Zlíně se proměnila v horor. K požáru osobního auta museli v úterý večer vyrazit hasiči. Řidička natankovala na čerpací stanici. Auto pak začalo z ničeho nic hořet hned vedle výdejního stojanu.

Posádka osobního vozu přijela na čerpací stanici nabrat pohonné hmoty. Po natankování a zaplacení chtěli odjet. Auto ale nešlo nastartovat. Zpod kapoty najednou vyšlehly plameny.

Automobil přitom stál přímo uprostřed čerpací stanice. Žádné další auto v tu chvíli poblíž nestálo. Osádka naštěstí stihla včas vystoupit. Na pomoc jim přispěchala obsluha, která z bezpečnostních důvodů vypnula elektrický proud v celém objektu.

Související obsah

Zároveň se snažila vůz uhasit ručními hasicími přístroji. Vypotřebovali jich pět, ale auto neuhasili. Oheň se tak podařilo dostat pod kontrolu až hasičům. "Ti požár uhasili jedním vysokotlakým proudem vody," shrnul mluvčí krajských hasičů Roman Žemlička.

Automobil následně odtlačili od výdejního stojanu. Jen díky včasnému zásahu hasičů nedošlo k větším škodám na čerpací stanici. Výdejní stojan přesto nechá majitel projít revizí. Škoda na osobním automobilu bude v desítkách tisíc korun.

kvo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz