Krimi

Ve sněhu a tmě někteří kamioňáci parkují na dálnici! Policii neunikli

Ve sněhu a tmě někteří kamioňáci parkují na dálnici! Policii neunikli
Zdroj: Policie ČR

Kvůli silnému sněžení v České republice se jako velký problém ukazuje parkování kamionů na dálnicích. Policie kvůli tomu rozdávala pokuty na D1.

"Na D1 se rozšířil nešvar. Řidiči kamionů odstaví vozidla na tělese dálnice a čerpají bezpečnostní přestávku. Kamiony v připojovacích a odbočovacích pruzích jsou za snížené viditelnosti nebezpečnou překážkou," uvedla ve čtvrtek policie.


Ráno na D1 na Vysočině tak policisté rozdali celkem deset pokut. Toto chování je obzvláště nebezpečné při sněžení, jaké předcházející noci zasáhlo Českou republiku.

Související obsah


Policie také zveřejnila snímky konkrétních provinilců. Ti stojí například v nájezdech na dálnici či na sjezdech, a to často i v řadě za sebou. Jak je ze snímků patrné, hlavně na zasněžené vozovce a za tmy může být takto postavený náklaďák pro ostatní řidiče velkým problémem. Na fotky od policie se můžete podívat v galerii níže.


 

Předpověď počasí na čtvrtek 7. ledna:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Krátká zpráva

Fond vyplatil zemědělcům zasaženým tornádem přes půl miliardy

Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) vyplatil zemědělcům, které v červnu zasáhlo tornádo, už přes půl miliardy korun. Jedná se asi o 80 procent nahlášených škod. Lesy ČR vyplatily asi 34 milionů korun. Částky dnes zveřejnilo ministerstvo zemědělství.

Píše se na Deník.cz