Zahraničí

Padající masa ledu zabila turistu a těžce zranila dítě. Čtyři lidi pohřbila

Padající masa ledu zabila turistu a těžce zranila dítě. Čtyři lidi pohřbila
Zdroj: Profimedia

Výlet k oblíbenému Vilyuchinský vodopádu na ruském poloostrově Kamčatka skončil tragédií. Ze zamrzlého vodopádu se utrhl kus ledu a smetl skupinu turistů. Jeden z nich zemřel na místě, pro těžce zraněné dítě letěl vrtulník. Čtyři lidé zůstali uvěznění pod masou ledu.

Hroutící se led ze zamrzlého vodopádu ve čtvrtek smetl sedmičlennou skupinu turistů s průvodcem. Vodopád na jihu Kamčatky je vyhledávanou atrakcí, v zimě často zamrzá a návštěvníkům tak nabízí překrásnou podívanou.

Čtyři lidé zůstali pod masou ledu pohřbení, dva členové výpravy ledovému hrobu jen těsně unikli. Jeden z turistů na místě zemřel. Padající led těžce zranil dítě, které se podle očitých svědků podařilo vytáhnout. Do nemocnice ho transportoval vrtulník.

Související obsah

"Jedna osoba zemřela, další byla vytažena a snesena z vodopádu. Čtyři lidé zůstali pod ledem," potvrdila tamní tisková služba regionálního ministerstva pro mimořádné situace. Skupina návštěvníků podle webu tvnoviny.sk pocházela z města Chabarovsk.

Kromě záchranářů byli na místě také vyšetřovatelé. Neštěstí se stalo 7. ledna, na který připadá pravoslavný Štědrý den.

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Chorvatský prezident je proti vstupu Finska a Švédska do NATO

Chorvatský prezident Zoran Milanović chce požádat chorvatského zástupce v NATO, aby země hlasovala proti vstupu Finska a Švédska do NATO. Řekl to stanici N1 TV. Záhřeb by podle něj měl uplatňovat právo veta do doby, než bude v sousední Bosně schválena volební reforma, která by usnadnila bosenským Chorvatům volit své zástupce do vedoucích funkcí. Vláda Andreje Plenkoviče ale se svým prezidentem nesouhlasí. Milanović podle premiéra zastává proruské postoje.

Píše se na Deník.cz