Domácí

Očkuje se už i v domovech důchodců. Problémy jsou ale s distribucí vakcín

Očkování proti covidu-19 se naplno rozjíždí i mimo nemocnice. Vakcínu dostali v pátek třeba zaměstnanci a obyvatelé domova pro seniory v Tovačově na Olomoucku.

Tým zdravotníků z olomoucké fakultní nemocnice do tovačovského domova pro seniory dorazil v pátek ráno. Právě toto zařízení je prvním v Olomouckém kraji, kde se s očkováním začalo. Distribuci vakcín ale podle jednoho z krajských radních provázejí problémy.

"My jsme ještě v úterý nepočítali s takovým scénářem, nic tomu nenasvědčovalo, nicméně během středy došlo k asi třetí nebo čtvrté revizi národní strategie,“ sdělil Ivo Slavotínek, náměstek hejtmana pro oblast sociálních služeb.

Související obsah

Během pátečního dopoledne tam lékař naočkoval zaměstnance zařízení. Senioři přišli na řadu po nich. Ne všichni ale v pátek vakcínu dostali. "Celková kapacita je 150 klientů a výsledné číslo je 80 klientů, kteří by se měli očkovat teď v tomto kole," řekla Lenka Olivová, ředitelka Domova pro seniory Tovačov.

Na Olomoucku se bude pokračovat v očkování i v dalších dnech. Vakcínu dostanou nejen ty domovy pro seniory, které spravuje kraj, ale i zařízení privátní nebo ta, která provozují obce. Vedení kraje se chce spoléhat na očkovací týmy z nemocnic, které je budou objíždět. 

ts, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Dálnici D10 zablokovala hromadná nehoda, jedna žena skončila v nemocnici

Dálnice D10 byla na 58. kilometru ve směru na Turnov uzavřena. Policisté na místě vyšetřovali řetězovou dopravní nehodu šesti aut, která začala srážkou se zvěří. "Při nehodě byla zraněna jedna žena. Dálnice bude minimálně na 2 hodiny uzavřena," informovala policie na twitteru ve 21 hodin. Po 23. hodině se podařilo havarovaná vozidla částečně odklidit a komunikace byla opět průjezdná.

Píše se na Deník.cz