Zahraničí

Konec dohadů: Co skutečně zabilo Elvise? Promluvil ten nejpovolanější

Konec dohadů: Co skutečně zabilo Elvise? Promluvil ten nejpovolanější
Zdroj: Profimedia

Elvise Presleyho vždy obklopovalo mnoho tajemství, nejinak tomu bylo i v případě jeho smrti. Rodina zesnulého krále rokenrollu tak úzkostlivě tají jeho pitevní zprávu. Přesto se našel někdo, kdo o jeho smrti promluvil, protože "u toho" tenkrát byl.

Elvis Presley by 8. ledna 2021 oslavil 86. narozeniny. Hudební král ovšem tragicky zemřel 16. srpna 1977. Jeho blízcí ho našli ležet na podlaze v koupelně. Bylo mu pouhých 42 let. Elvis v poslední fázi života zajídal svoji slávu cheeseburgery a vážil 158 kilogramů. Také se odmítal koupat, což mu způsobilo vředy na těle, píše britský Mirror


Presley měl také chronickou zácpu a na záchodě nebyl celé čtyři měsíce před svojí smrtí. Zpěvák rád holdoval drogám, což se nekompromisně podepsalo na jeho zdraví. Elvisovo bezvládné tělo našla jeho přítelkyně Ginger Aldenová na záchodě.


"Jeho dlaně směřovaly nahoru. Špička jazyka byla zaťatá mezi zuby a tvář byla skvrnitá. Jemně jsem zvedla jedno víčko – oko hledělo přímo dopředu a bylo krvavě rudé," popsala hrůzné okamžiky Aldenová. Ještě toho dne byla provedena pitva, ale Elvisova rodina její výsledky okamžitě zapečetila před veřejností, což vyvolalo spoustu spekulací o příčině zpěvákovy smrti.

Související obsah


Nicméně Dan Warlick, který se pitvy účastnil, nakonec o zpěvákově smrti promluvil. "Presleyho chronická zácpa byla výsledkem několika let zneužívání léků na předpis a nezdravé stravy. Presley se snažil jít na záchod a pokusil se vyprázdnit, ovšem to stačilo jeho břišní aortu a zpěvákovo srdce tak vypovědělo službu," řekl Warlick.


Existuje ovšem nespočet dalších teorií o Presleyho smrti. Mnozí se domnívají, že se zpěvák předávkoval drogami nebo se zabil tím, že spadl a narazil hlavou na podlahu. V roce 2016 zase přišel americký koroner Garry Rodgers s tím, že Elvis sice zemřel na infarkt, ale ten byl způsoben jeho srdečními problémy, kterými trpěl z neustálého braní drog. Definitivně mají být výsledky pitvy zveřejněny až v roce 2027, tedy 50 let po zpěvákově skonu.

 Připomeňte si jeden z největších hitů Elvise Presleyho: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz