Domácí

Zima v Česku vydrží! Čeká nás pořádný mráz, mělo by i nasněžit

Zima v Česku vydrží! Čeká nás pořádný mráz, mělo by i nasněžit
Zdroj: Getty Images

Zima udeřila plnou silou, Česko se v posledních dnech zahalilo do bílé pokrývky. Zimní počasí podle meteorologů v následujících týdnech vydrží, teploty by se měly zpočátku držet pod nulou i přes den, na přelomu ledna a února se pak zřejmě oteplí.

Podle měsíčního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) zimní ráz počasí v následujících týdnech vydrží. Období od 11. 1. do 7. 2. by mělo být jako celek teplotně i srážkově na hranici průměrných hodnot.

Zejména chladné by měly být první dva týdny sledovaného období. "Týdenní průměry nejnižších nočních teplot předpokládáme kolem -7 °C, týdenní průměry nejvyšších denních teplot kolem -1 °C," potvrzuje ČHMÚ.

Poslední dva týdny by pak měly být teplotně průměrné. Týdenní průměry nejnižších nočních teplot se budou pohybovat kolem -4 °C, nejvyšších denních teplot pak kolem 2 °C.

 

Související obsah

Co se srážek týče, nejbohatší bude první týden od 11. 1. do 17. 1., další tři týdny pak budou spíše průměrné. Vzhledem k nízkým teplotám, které budou podle měsíčního výhledu panovat, je velmi pravděpodobné, že bude sněžit.

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz