Zahraničí

Boeing s 62 lidmi zmizel krátce po startu. Našli jsme trosky, tvrdí lidé

Indonéské úřady usilovně pátrají po boeingu 737, který v sobotu zmizel z radarů krátce poté, co odstartoval ze zdejší metropole Jakarty. Podle dostupných informací bylo na palubě přibližně 50 pasažerů. Stroj se ztratil nad mořem. Po poledni našeho času se objevily informace o nálezu trosek. Není ale jasné, zda opravdu jsou ze zříceného boeingu. Pátrání bylo přes noc odloženo a pokračovat bude zase v neděli ráno.

Podle specializovaného portálu Airlive bylo na palubě 26 let starého boeingu celkem 62 lidí - dva piloti, čtyři členové palubního personálu a 56 cestujících, z toho deset dětí různého věku. Podle ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČČSD) nebyli v letadle žádní Češi a nejspíš ani žádní občané jiné země EU.

Po poledni našeho času se také objevily zprávy o nálezu údajných trosek ze zmizelého letadla. Ty jsou hlášeny mimo jiné z ostrova Lancang, poblíž kterého se letoun ztratil, píše BBC. Není ovšem jasné, jestli opravdu jde o části ztraceného boeingu či o věci z jeho paluby.

Jeden z místních rybářů tvrdí, že viděl, jak se letadlo zřítilo do vln, kde následně vybuchlo. Obyvatelé nedalekých ostrovů tvrdí, že slyšeli výbuchy dva. Po stroji v oblasti pátrá také indonéské námořnictvo. Úřady se každopádně obávají, že se letoun opravdu zřítil. Velitel záchranného člunu dokonce dle Mirroru prohlásil, že kromě trosek našli i záchranné vesty a části těl.

Stroj aerolinek Sriwijaya Air mířil z Jakarty do města Pontianak v provincii Západní Kalimantan, šlo o vnitrostátní spoj. Agentury také zveřejnily záběry lidí, kteří s pláčem čekají na informace o osudu letadla. Podle britského Daily Mailu se letoun výškově propadl asi o tři kilometry za méně než minutu. A to jen pár minut po startu.

Podle twitterového účtu portálu Flightradar24, který sleduje letecký provoz po celém světě, letoun typu Boeing 737-500 odstartoval z Jakarty v 8:36 našeho času (14:36 indonéského času) a letečtí dispečeři s ním ztratili kontakt o čtyři minuty později.

Související obsah

Letoun po svém odletu z Jakarty dosáhl výšky 10 900 stop (asi 3300 metrů) a kontakt s ním se ztratil ve chvíli, kdy byl na pouhých 250 stopách (asi 80 metrů). Indonéské ministerstvo dopravy oznámilo, že už rozběhlo pátrání.

Příbuzní cestujících netrpělivě čekájí na další informace:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz