Domácí

Zneužili Gotta, Bagárovou i Lumíra z Ulice! "Falešné" celebrity slibují peníze

Zneužili Gotta, Bagárovou i Lumíra z Ulice! "Falešné" celebrity slibují peníze
Zdroj: TN.cz/Profimedia/Instagram

Na facebooku se opět šíří podvodné příspěvky, které ve jménu celebrit slibují výhru astronomických částek. K falešnému profilu Karla Gotta tentokrát přibyla i nepravá Monika Bagárová nebo herec Václav Svoboda alias Lumír Nykl z nekonečného seriálu Ulice.

"Speciální dárek" v hodnotě 1000 eur, v přepočtu přes 26 tisíc korun, slibují podvodníci jménem slavných českých hvězd. Obětí se opět stal zesnulý Karel Gott, jehož falešné profily se snažily fanoušky napálit už loni na podzim.

Za útokem na známé české tváře a jejich publikum pravděpodobně nestojí jeden člověk, ale celá síť podvodníků pravděpodobně ze zahraničí. Příspěvky jsou totiž napsané lámanou češtinou. Jejich trik spočívá v tom, že důvěřivce přimějí k získání výhry vyplnit formulář, ve kterém požadují třeba i čísla platebních karet. Ta potom mohou jednoduše zneužít.

Ivana Gottová už varovala příznivce věčného Slavíka, aby byli na sociálních sítích obezřetní. "Vážení příznivci, někdo si bohužel opět zřídil falešný profil Karel-Gott a tímto jménem vkládá podvodné komentáře. Prosíme, ignorujte takové zprávy, o žádnou výhru se nejedná," napsala na facebooku. Jak ale upozornili někteří Gottovi fanoušci, falešných profilů je mnohem víc než jeden.

Související obsah

A všechny nejednají pouze Gottovým jménem. Se zneužitím identity se těsně před koncem roku setkal také herec Václav Svoboda, dlouholetý představitel Lumíra Nykla z nekonečného seriálu Ulice.

"Přátelé, stal jsem se obětí podvodu. Všechny aktivity mimo tento profil jsou podvodné a nemají se mnou nic společného. Prosím, nereagujte na výzvy k roční speciální akci, zasílání peněz a podobně. Prosím všechny, kdo falešný profil navštíví, aby jej nahlásili jako podvodný," požádal Svoboda o pomoc.

POZOR PODVOD! Ptel, stal jsem se obt podvodu. Vechny aktivity mimo tento profil jsou podvodn a nemaj se mnou...

Zveejnil(a) Vclav Svoboda dne Steda 30. prosince 2020

Mezi oběťmi neznámých podvodníků je i Monika Bagárová, porotkyně loňského ročníku SuperStar. "Gratulujeme všem výhercům, opět je to pravda, nikoliv podvod," stojí u příspěvků, které kdosi po sociální síti šíří i s fotkami zpěvaččiny rodiny včetně její půlroční dcerky. Ani Bagárová nemá s falešnými výzvami k vyzvednutí "výhry" nic společného.

Související obsah

Facebook už několik podvodných příspěvků smazal, další ale rychle přibývají. Je pravděpodobné, že je útočníci začnou postupně šířit i jménem dalších slavných osobností.

Už od úsvitu internetu platí, že pokud někdo nabízí něco zadarmo nebo rozdává peníze jen tak, zpravidla se jedná o podvod. Je nebezpečné klikat na přiložené odkazy, vyvarujte se rovněž vyplňování osobních údajů.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz