Krimi

Žena ze Zlínska uvěřila slibům o rychlém zbohatnutí. Přišla o statisíce!

Žena ze Zlínska uvěřila slibům o rychlém zbohatnutí. Přišla o statisíce!
Zdroj: Getty Images

Chtěla rychle zbohatnout, místo toho žena z Otrokovic na Zlínsku naletěla podvodníkům. Podle policistů, kteří případ vyšetřují, si vzala dokonce i půjčky, aby měla na investice větší obnos. Ve finále tak přišla o tři čtvrtě milionu.

"Zlínští kriminalisté se zabývají dvěma podobnými pokusy o podvod, při nichž podvedení přišli o nemalé peníze. V prvním případě o sedmdesát tři tisíc korun, ve druhém potom o více než sedm set tisíc. Prvním podvedeným je šestadvacetiletý muž ze Zlína, druhou devětapadesátiletá žena z Otrokovic," informovala v sobotu policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Podle ní podvedená starší žena v září narazila na internetu na článek, v němž boháč vysvětloval, že je možné peníze investovat tak, že se několikanásobně zúročí.

Související obsah

"Žena se zaregistrovala a po pár dnech jí zatelefonoval muž, který mluvil anglicky a chtěl po ní vstupní investici 249 euro. Žena peníze poslala. Poté se jí ozval jiný anglicky mluvící muž, který zašel ještě dál. Chtěl přístupová hesla k jejímu bankovnímu účtu. Požádal i o kopie jejích dokladů a bankovní karty. Na základě těchto dokladů jí údajně založil investiční účet, kde mohla sledovat tok investovaných peněz a jejich zhodnocení," pokračuje Kozumplíková.

Dokonce dotyčné poradil, ať si další peníze půjčí. Žena radu poslechla a u dvou bank se zadlužila - u každé 350 tisíci. "Všechny půjčené peníze za pomoci svého anglicky mluvícího rádce investovala na svůj nově sjednaný investiční účet. Muž ještě z jejího původního účtu poslal na nový investiční dalších 1250 euro. Celkově ji připravil o 740 tisíc korun," vysvětlila mluvčí policie.

Související obsah

Se svým "dobrodincem" žena mluvila naposledy v půlce listopadu - to jí řekl, že je nemocný a že tak nebude moci nějakou dobu komunikovat. Od té doby se neozval. Podvod žena oznámila na policii až poté, co celou eskapádu popsala svým dětem.

"Velmi podobně probíhal příběh i u podvedeného mladého muže, který narazil na internetu zřejmě na stejný inzerát slibující zhodnocení peněz. Jediný rozdíl je v částce, kterou na svůj nově sjednaný investiční účet poslal a kterou se mu již nepodařilo získat zpět," uzavřela Kozumplíková.

Podvody mají různou podobu. Žena zaplatila za štěně, psa se ale nedočkala:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Prezident Biden navštíví Buffalo truchlící po vraždě deseti lidí

Americký prezident Joe Biden odcestuje v úterý společně s manželkou Jill do Buffala. Chtějí truchlit s obyvateli po víkendové tragické události, kdy bělošský mladík zastřelil v obchodě deset lidí a tři zranil. Podle úřadů si úmyslně vybral černošskou čtvrť a hodlal zabít co nejvíce lidí.

Píše se na Deník.cz