Zahraničí

Žádné stopy po přeživších. Indonéští záchranáři objevili trosky boeingu

Pátrací týmy u Indonésie závodí s časem při hledání černých skříněk Boeingu 737-500, který zmizel z radarů během letu z Jakarty na ostrov Borneo. Podařilo se jim nalézt trosky v moři pouze několik kilometrů severně od indonéské metropole. Akce se účastní na 2600 lidí.

V moři záchranáři našli těla i části letadla. Včera dokonce objevili něco, co vypadalo jako část motoru. Je to pro ně jedním z ukazatelů, že hledají ve správné oblasti.

"Od potápěčského týmu jsme obdrželi zprávu, že je viditelnost ve vodě dobrá a jasná, což jim dává šanci nalézt části letadla. Doufejme, že současné podmínky pod hladinou vydrží i nadále, abychom mohli pokračovat v hledání. Myslíme si, že jde přímo o místo havárie letadla,“ informoval indonéský ministr dopravy Budi Karya Sumadi.

Související obsah

Na prohledávání Jávského moře se podílí více než 12 helikoptér a 73 lodí. Týmy se snaží černé skříňky nalézt co nejdříve, dokud stále vysílají signál. Nevzdávají se ani při hledání přeživších. Zatím ale žádné nenašli.

"Naši záchranáři stále pracují pod vedením armády, policie, pátracího a záchranného úřadu a ministerstva dopravy. V pohotovosti je policie, aby kdykoli s pátráním a záchranou pomohla,“ uvedl mluvčí jakartské policie.

Související obsah

Boeing 737 se ztratil 9. ledna pouhých pár minut po startu z Jakarty. Na palubě bylo 62 lidí, všichni byli Indonésané. Pár hodin po ztrátě kontaktu začalo moře vyplavovat trosky letadla na pobřeží. Místo tragédie se záchranářům podařilo lokalizovat právě díky signálu z černých skříněk. Ty by mimo jiné díky nahrávce z kokpitu mohly pomoci objasnit příčinu havárie.

Anežka Pichrtová, jh, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Prezidenti USA a Ruska projednají vojenskou situaci na Ukrajině

Americký prezident Joe Biden a ruský prezident Vladimir Putin chtějí v úterý prostřednictvím videohovoru prodiskutovat napjatou situaci na Ukrajině. "Biden podtrhne americké obavy z ruských vojenských aktivit na hranici s Ukrajinou a znovu potvrdí podporu Spojených států suverenitě a územní celistvosti Ukrajiny," uvedla mluvčí Bílého domu Jen Psaki v tiskovém prohlášení.

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Krátká zpráva

V Rakousku demonstrovali odpůrci protiepidemických opatření

V sobotu demonstrovali v Rakousku odpůrci protiepidemických opatření. Ve Vídni se jich sešlo přes 40 tisíc. V zemi aktuálně platí tvrdý lockdown.

Píše se na Deník.cz