Domácí

Místostarosta boural opilý! V krvi měl 1,6 promile, hrozí mu vysoký trest

Místostarosta boural opilý! V krvi měl 1,6 promile, hrozí mu vysoký trest
Zdroj: MÚ Benátky nad Jizerou

Špatný úsudek předvedl místostarosta Benátek nad Jizerou Radek Dostál (ODS). S alkoholem v krvi řídil auto a havaroval. Nyní mu za ohrožení pod vlivem návykové látky hrozí několik let za mřížemi.

K havarovanému autu v Benátkách nad Jizerou vyrazili minulý týden v úterý večer mladoboleslavští policisté. Řidičem byl místostarosta města a ředitel tamní základní školy Radek Dostál. Dechová zkouška na alkohol ale odhalila, že neřídil střízlivý. Tester ukázal dokonce poměrně vysokou hodnotu – 1,6 promile.


Dostál havaroval v ulici Kordinů, kdy podle policie nezvládl řízení a narazil do sloupku dopravního značení. Při nehodě se naštěstí nikdo nezranil, škoda je "jen" 11 tisíc korun. I tak ale může být trest vysoký. "V případě prokázání viny hrozí až tři roky odnětí svobody. Mladoboleslavští policisté zahájili úkony trestního řízení ve věci přečin ohrožení pod vlivem návykové látky," dodala Nováková.

Související obsah


"Tuto nehodu jsem skutečně způsobil. Je to moje selhání. Touto situací jsem ublížil nejen sobě, ale i svým kolegům, kterým jsem se již omluvil," uvedl pro TN.cz Dostál.


"O uvedené záležitosti jsem byl bezprostředně informován přímo kolegou panem Mgr. Radkem Dostálem. Z mého pohledu se jedná o jeho osobní selhání," reagoval také starosta Benátek a Dostálův stranický kolega Karel Bendl.

Během koronaviru klesl počet nehod, řidiči však stále mají své zlozvyky. Podívejte se na reportáž TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz