Domácí

V Brně trénují očkování nanečisto! V plánu mají zvládnout tisíce lidí denně

Až 3000 lidí denně by měli očkovat proti covidu-19 v brněnské záložní polní nemocnici, která vyrostla v listopadu v jedné hale tamního výstaviště. Zdravotníci tam v pondělí dopoledne trénovali hromadné očkování.

Záložní špitál pro 300 nemocných s covidem-19 v Brně. Tam by se měli dostat ti, pro které už nebude v nemocnicích místo. To se ale zatím naštěstí nestalo, proto se nemocnice mění, s trochou nadsázky, ve velkou očkovací továrnu.


"Dali jsme si sem zaměstnance z řad technicko-hospodářských pracovníků, kteří zjišťují veškerá data od pacientů, zapisují si je do systému přes lékaře, který je u vstupu a zhodnotí zdravotní stav občana,“ popsal zdravotnický náměstek pro pracoviště Nemocnice Bohunice Ondřej Ludka.

Související obsah


Denně tam mají naočkovat přes 3000 lidí. Zdravotníci si v pondělí zkoušeli, jak to bude fungovat. O očkování rozhodne vstupní pohovor. "Pokud jsou lidé zdraví, tak by to mělo trvat maximálně tři minuty. Ale tři minuty na jednoho člověka je pořád strašně moc, pokud chcete očkovat miliony lidí,“ tvrdí hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich (KDU-ČSL).


Návštěva každého člověka zabere celkem asi hodinu. Hasiči a policisté, kteří často pomáhají na covidových jednotkách, se v Brně nechali očkovat už v pondělí. "Jde o prevenci. Když je ta možnost, tak jsem toho prostě využil,“ řekl policista Daniel Peška.


Vakcinace se tady bude zkoušet ještě několik dnů. Naostro odstartuje asi za měsíc a půl.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Giuliani půjde před komisi kvůli útoku Trumpových příznivců na Kapitol

Zvláštní výbor americké Sněmovny reprezentantů pro vyšetřování útoku na Kapitol z loňského 6. ledna si předvolal Rudy Giulianiho a další dva právníky, kteří veřejně prosazovali Trumpova nepodložená tvrzení o podvodech v prezidentských volbách. Vypovídat má rovněž exprezidentův volební stratég Boris Epshteyn, rovněž člen týmu, jenž se snažil zvrátit výsledky voleb a alarmovat Trumpovy příznivce tvrzením o ukradených volbách.

Krátká zpráva

Zemřel nejstarší muž na světě, bylo mu 112 let

Španěl Saturnino de la Fuente, zapsaný v Guinessově knize rekordů jako nejstarší muž světa, zemřel ve věku 112 let a 341 dní. Skonal doma ve svém rodném městě León na severozápadě země. De la Fuente začal pracovat ve svých 13 letech v továrně na výrobu obuvi. Měl osm dětí, 14 vnoučat a 22 pravnoučat.

Píše se na Deník.cz