Domácí

Očkovací centrum možná bude i v továrně na výrobu pneumatik

Ve Zlínském kraji by se mohla veřejnost proti nemoci covid-19 nechat očkovat u otrokovického výrobce pneumatik. Ten je největším zaměstnavatelem na východě Moravy.

Za branami otrokovické továrny na pneumatiky pracuje přes pět tisíc zaměstnanců. Vedení firmy chce očkovat přímo v areálu ty, kteří o vakcínu projeví zájem. Hejtmanství už toto místo zahrnulo i do seznamu možných lokalit, kde by se ve velkém proti covidu-19 očkovalo.

Firma ale ještě musí splnit nezbytné hygienické požadavky. Podle hejtmana Zlínského kraje ale společnosti, ve kterých budou vakcinační centra, nemohou počítat s upřednostněním svých zaměstnanců.

Pravidla jsou jasná. Nejdříve se budou očkovat zdravotníci a nejohroženější skupiny, včetně seniorů. Do Zlínského kraje má do konce měsíce ledna dorazit na deset tisíc vakcín, v únoru to bude ještě víc, a to patnáct tisíc.

Související obsah

Na Moravě jsou momentálně nejdál s budováním vakcinačních center v Brně. Tam totiž k tomuto účelu poslouží záložní polní nemocnice postavená v listopadu na výstavišti. Testovací provoz, který by měl odhalit možné problémy, zahájili už v pondělí.

ts, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Z Benziny se stane Orlen

Po více než 60 letech mění název nejrozsáhlejší síť čerpacích stanic Benzina. Polský vlastník ji přejmenuje na Orlen. Čerpací stanice se již od ledna jmenovaly Benzina Orlen, Benzina teď z názvu vymizí úplně. Pod novým názvem se objeví prvních několik stanic v prosinci. Změna názvu se bude týkat rovněž čerpacích stanic Benziny na Slovensku.

Píše se na Deník.cz