Domácí

Očkovací centrum možná bude i v továrně na výrobu pneumatik

Ve Zlínském kraji by se mohla veřejnost proti nemoci covid-19 nechat očkovat u otrokovického výrobce pneumatik. Ten je největším zaměstnavatelem na východě Moravy.

Za branami otrokovické továrny na pneumatiky pracuje přes pět tisíc zaměstnanců. Vedení firmy chce očkovat přímo v areálu ty, kteří o vakcínu projeví zájem. Hejtmanství už toto místo zahrnulo i do seznamu možných lokalit, kde by se ve velkém proti covidu-19 očkovalo.

Firma ale ještě musí splnit nezbytné hygienické požadavky. Podle hejtmana Zlínského kraje ale společnosti, ve kterých budou vakcinační centra, nemohou počítat s upřednostněním svých zaměstnanců.

Pravidla jsou jasná. Nejdříve se budou očkovat zdravotníci a nejohroženější skupiny, včetně seniorů. Do Zlínského kraje má do konce měsíce ledna dorazit na deset tisíc vakcín, v únoru to bude ještě víc, a to patnáct tisíc.

Související obsah

Na Moravě jsou momentálně nejdál s budováním vakcinačních center v Brně. Tam totiž k tomuto účelu poslouží záložní polní nemocnice postavená v listopadu na výstavišti. Testovací provoz, který by měl odhalit možné problémy, zahájili už v pondělí.

ts, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Prezident Biden navštíví Buffalo truchlící po vraždě deseti lidí

Americký prezident Joe Biden odcestuje v úterý společně s manželkou Jill do Buffala. Chtějí truchlit s obyvateli po víkendové tragické události, kdy bělošský mladík zastřelil v obchodě deset lidí a tři zranil. Podle úřadů si úmyslně vybral černošskou čtvrť a hodlal zabít co nejvíce lidí.

Píše se na Deník.cz