Zahraničí

Soud poslal Kočnera za mříže. Za falšování směnek si odsedí 19 let

Soud poslal Kočnera za mříže. Za falšování směnek si odsedí 19 let
Zdroj: tvnoviny.sk

Slovenský Nejvyšší soud poslal v úterý odpoledne do vězení podnikatele Mariana Kočnera. Soud mu potvrdil 19letý trest za falšování směnek televize Markíza.

Kočner si měl falšováním směnek přijít na 1,73 miliardy korun. Společně s ním byl odsouzen také bývalý ředitel televize Markíza a exministr hospodářství Pavol Rusko, kterého stejně jako Kočnera poslal soud do vězení na 19 let. Kočner navíc dostal pokutu 10 tisíc euro.

Kočner i Rusko si verdikt vyslechli už minulý rok v únoru. Oba dva se ale tenkrát na místě odvolali. Obhájce TV Markíza Daniel Lipšic ještě před rozsudkem zdůraznil, že očekává potvrzení viny obviněných, píše portál tvnoviny.sk

"Důkazů je velké množství. Svědecké výpovědi, znalecké posudky, komunikace v aplikaci Threema. Nejsou žádné pochybnosti o vině obžalovaných," poznamenal Lipšic.

Související obsah

Obžaloba obvinila Kočnera a Ruska z toho, že zfalšovali čtyři směnky. Datum vystavení u nich uvedli rok 2000, kdy byl Rusko ředitelem Markízy. Vyplatit si je nechali až po roce 2013, kdy ale neměl s televizí už nic společného.

Minulý rok v září osvobodil soud Kočnera v případu vraždy novináře Jána Kuciaka. Podnikatel byl obžalovaný z toho, že si vraždu novináře měl objednat. Soud ho uznal pouze vinným z nedovoleného ozbrojování, vyvázl s pokutou 5 tisíc euro.

Exšéf slovenské policie zemřel po pokusu o sebevraždu ve vazbě. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz