Domácí

Řetězec zavírá v Česku obchody, kvůli brexitu nemůže dovážet potraviny

Řetězec zavírá v Česku obchody, kvůli brexitu nemůže dovážet potraviny
Zdroj: Profimedia

Britský řetězec Marks & Spencer v Česku zavře zbylé prodejny, ve kterých prodává kromě oblečení i potraviny a měly tak výjimku z vládních opatření. Kvůli brexitu má totiž problémy s dodávkami zboží a regály už několik dní zejí prázdnotou.

Brexit už má v Česku první viditelné dopady. Britský řetězec s oblečením a potravinami Marks & Spencer zavírá zbylé prodejny. Není v nich totiž co prodávat, dodávky zboží nabraly zpoždění.

"Je nám líto, že některé z vašich oblíbených potravin nejsou dostupné. Tato situace nastala kvůli nové importní legislativě mezi Velkou Británií a Evropskou unií. Usilovně pracujeme na tom, aby se chybějící produkty brzy vrátily do nabídky," dozvědí se zákazníci z prázdných regálů.

Nad tím, kdy se tak stane, visí otazník. Obchody s britskými potravinami se zavřou 15. ledna. Důvodem může být i to, že kvůli nařízením spojeným s koronavirem do nich chodí méně lidí. 

Související obsah

"Vážení zákazníci, od 15. ledna bude dočasně uzavřeno zbývajících pět prodejen v Praze: Westfield Chodov, OC DBK, OC Nový Smíchov, NC Fénix a Václavské náměstí č. 36. Prodejny zůstanou uzavřeny, dokud budou v platnosti mimořádná opatření a nebude možný prodej jiných než základních potřeb," uvedl řetězec na facebooku.

Lidé, kteří jedou z Velké Británie do Evropské unie, už brexit také pocítili na vlastní kůži. Podle nových pravidel nesmějí Britové do států sedmadvacítky dovážet potraviny, nizozemští celníci tak řidičům zabavují třeba i obložené sendviče, upozornil list The Guardian

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz