Domácí

V pardubickém bytě vzplál vánoční strom. Způsobil škodu za 400 tisíc

V pardubickém bytě vzplál vánoční strom. Způsobil škodu za 400 tisíc
Zdroj: HZS Pardubického kraje

Opožděná oslava Štědrého dne skončila fiaskem. V jednom z pardubických bytů totiž v úterý v podvečer při těchto radovánkách vzplál stromeček, kvůli čemuž plameny pohltily celý byt. Jednoho člověka, který se nadýchal zplodin, museli ošetřit zdravotníci.

"Hasiči vyjížděli k požáru vánočního stromečku do pardubického bytového domu v úterý v podvečer. Ze stromečku toho moc nezbylo,“ informovala mluvčí hasičů Vendula Horáková.


Žena chtěla už oschlý stromeček zřejmě oživit, a proto na něj pověsila zapálenou prskavku. Stromek však začal okamžitě hořet. "Muž hořící strom popadl a snažil se ho dostat ven balkonovými dveřmi. Ty se ale nepovedlo otevřít, a tak ho odnesl do chodby,“ popsala situaci Horáková.

Související obsah


Tam však měl podle hasičů postavit stromeček tak nešťastně, že zablokoval dveře a další lidé už nemohli z bytu uniknout. Uvnitř jich v tu chvíli bylo šest. "Všichni se schovali v místnosti a snažili se vše utěsnit, aby se k nim kouř nedostal,“ doplnila Horáková.


Plameny poté zkrotili hasiči, kteří byli přivoláni na místo. Z domu museli záchranáři vyvést několik lidí. Jeden člověk, který bydlel o patro výše, se nadýchal jedovatých zplodin a byl předán do péče zdravotníků.


"Požár poškodil téměř celé vybavení bytu a způsobil škodu, která byla předběžně vyčíslena na 400 tisíc korun,“ uzavřela Horáková.

Podívejte se, jak vypadal Štědrý den z pohledu hasičů:

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz