Domácí

Muž pěstmi napadl v metru 90letou ženu. Policie útočníka dopadla

Muž pěstmi napadl v metru 90letou ženu. Policie útočníka dopadla
Zdroj: Profimedia

Nepochopitelný útok se stal ve středu 6. ledna odpoledne v soupravě metra ve stanici Prosek v Praze. Muž tam zaútočil na 90letou ženu, která si přitom jen chtěla sednout na sedačku. Ženu před útočníkem zachránili ostatní cestující, muž z místa utekl. Policisté jej nakonec dopadli hned následující den.

Policisté ve čtvrtek krátce po deváté hodině zadrželi v Praze muže, který odpovídal popisu hledaného útočníka. "Na linku 158 zavolal všímavý revizor Dopravního podniku, který ho díky medializaci poznal," uvedl policejní mluvčí Richard Hrdina.

Ve středu 6. ledna odpoledne nastoupila 90letá seniorka do soupravy metra ve stanici Prosek. Žena špatně vidí a pohybuje se o holi. Chtěla si proto sednout na sedadlo. Na něm už ale ležel muž, který podle napadené ženy zabíral hned několik sedaček.

Seniorka proto muže požádala, aby si normálně sedl a udělal jí místo. "Hned mě začal třískat, vůbec nic neřekl. Mlátil mě ze všech stran, hlava nehlava. Rozbil mi brýle a tím pádem jsem nic neviděla," řekla napadená žena.

Důchodkyně útok popsala reportérovi TV Nova. Poslechnětě si její slova:

Na pomoc jí přišli dva cestující. "Uviděla jsem dva muže, kteří mě šli bránit. Jeden šel proti němu a jeden mi podával brýle," popsala seniorka, co následovalo.

Jednomu z cestujících se nakonec podařilo útočníka přemoci a chtěl ho zadržet do příjezdu policie. Jenže v soupravě nechal batoh s doklady, o který nechtěl přijít. Když se metro chystalo odjet, tak muže pustil a nastoupil do ní, aby mu věci neodjely.

Související obsah

Útočník tak zůstal sám na nástupišti a následně odjel další soupravou. Na zastávce ho zachytily kamery. "Jestli někdo muže na záběrech poznává, ať se ozve na linku 158. Prosíme, ať se ozvou i svědci incidentu. Někteří si událost natáčeli na telefon, což by prověřování případu mohlo pomoci," uvedl mluvčí policie Jan Daněk.

Související obsah

Poškozená žena po útoku skončila v péči záchranářů kvůli zranění v obličeji. Policie případ prověřuje pro podezření ze spáchání trestného činu výtržnictví. Muži hrozí až dva roky vězení.

Policie tento týden řešila také případ domácí párty, která se nepovedla. Pivo stropem proteklo až k sousedovi. Podívejte se na reportáž TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz