Domácí

Silné mrazy si vyžádaly první oběti. Zemřeli už tři lidé bez domova

Na jihu Čech zemřeli v tomto týdnu tři lidé bez domova kvůli silným mrazům. O přespání v azylových domech přitom velký zájem není. Městští strážníci se proto v těchto mrazivých dnech více zaměří na kontroly lidí žijících na ulicích.

Dva lidé bez domova zemřeli na Písecku a Jindřichohradecku poté, co se chtěli během noci zahřát rozdělaným ohněm. Plameny se ale rozšířily na jejich přístřešky, muž na Písecku uhořel v chatrči.

Druhý bezdomovec z Jindřichohradecka utrpěl těžké popáleniny, se kterými byl přepraven do nemocnice, kde zraněním podlehl. Třetí oběť hlásí policisté v Českých Budějovicích. Muže bez známek života objevili lidé na jednom ze sídlišť. Na vině mohla být nadměrná konzumace alkoholu, kterým se často bezdomovci zahřívají.

Související obsah

Podle lékařů je právě alkohol největším rizikem. Lidé díky němu mají pocit, že jim není zima, následně ale usnou a velmi rychle prochladnou. Strážníci proto teď během nocí, kdy teploty padají hluboko pod nulu, častěji kontrolují místa, kde bezdomovci přespávají. Ujišťují se, že komunikují a nepotřebují pomoct.

Zároveň jim nabízejí možnost využít přespání v azylových domech. O to prý ale zatím velký zájem nemají. Třeba v Českých Budějovicích nocleh v teple využívají jen dva až tři klienti.

ts, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Píše se na Deník.cz