Domácí

Lidé ve Strakonicích se bojí! Kvůli sporu hrozí přerušení dodávek tepla

Až 3000 obyvatel Strakonic může zůstat v těchto mrazivých dnech bez topení. Tamní teplárna pohrozila, že kvůli sporům se soukromou společností přeruší dodávky tepla. Už ve středu je ve 13 panelových domech omezila.

V obrovské nejistotě teď žijí tisíce obyvatel sídliště Šumava ve Strakonicích. Hrozí, že budou v příštích dnech ve svých bytech mrznout. "Já doufám, že to nenastane, že se domluví,“ věří jeden z obyvatelů sídliště.


Paní Zdeňka doufá, že lidé o teplo ve svých bytech nepřijdou. Na chodbě ve středu vylepila oznámení Energetického regulačního úřadu (ERÚ), podle kterého by strakonická teplárna přerušením dodávek tepla porušila zákon. "Je tady pokuta až 15 milionů korun, pokud nebude dodáno teplo,“ přiblížila paní Zdeňka Rybová.


Teplárna Strakonice přesto během středečního odpoledne už dodávky tepla omezila. "To znamená, že například dodáváme teplo o 90 stupních Celsia, tak jsme ho omezili například na 50 stupňů,“ řekl ředitel Teplárny Strakonice Pavel Hřídel.

Související obsah


Spor mezi městskou teplárnou a soukromou společností Energo trvá asi půl roku. Problémem mají být nezaplacené několikasettisícové faktury. "S námi nemá uzavřenou smlouvu o dodávkách tepla a neplatí nám za dodávky tepla,“ přiblížil Hřídel.


"Aktivně jsme vedli konstruktivní diskuzi a snažili se uklidnit a zmírnit nastalou situaci, kterou jsme nezpůsobili,“ doplnil jednatel společnosti Energo Strakonice Roman Němeček.


Sporem se ve středu zabývala také strakonická rada města a vyzvala obě společnosti k uzavření smluv.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz