Domácí

Českem se prohnala vzácná "zimní bouře" s blesky! Lidé ji natočili

Českem se prohnala vzácná "zimní bouře" s blesky! Lidé ji natočili
Zdroj: Getty Images

Prahu v noci na čtvrtek zasáhla zimní bouřka, která s sebou přinesla silné sněžení a blesky. Podle meteorologů se v Česku jedná o poměrně výjimečný jev.

Během noci na čtvrtek se v Česku vyskytly ojedinělé bleskové výboje spojené se silným sněžením. Thunderstorm, jak tento jev nazývají meteorologové, zaznamenali především obyvatelé Prahy, Plzeňska a Krušných hor.

"V noci na dnešek postupovala od Severního moře nad střední Evropu slábnoucí tlaková níže a na její studené frontě docházelo k četnému výskytu bouřek hlavně nad severovýchodní polovinou Německa. K výskytu ojedinělých bouřek pak došlo i na území Čech a Rakouska," informoval Český hydrometeorologický ústav.

Související obsah


"Mluvíme o zimní bouřce, ty jsou v Česku poměrně raritou a vyskytují se nejčastěji na přechodu studených front. V posledních letech stojí za zmínku bouřka z 3. února 2019, nebo z 22. prosince 2018,“ uvedla meteoroložka Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress.


Nejedná se však o jev, se kterým se můžeme setkat jen v posledních letech. "V kronikách najdeme, že například v roce 1517, se vyskytla zimní bouřka, doprovázená i krupobitím a silným větrem,“ dodala Honsová.

Zaznamenali jste výskyt zimní bouřky? Pošlete nám fotku nebo video na zpravy@nova.cz

Sněhová bouře Filomena napáchala spoušť ve Španělsku. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Berlusconi nebude kandidovat na italského prezidenta

Kontroverzní politik a bývalý italský premiér Silvio Berlusconi (85) se rozhodl, že nebude kandidovat v italských prezidentských volbách. Měl podporu koalice pravicových stran, ale ta mu nezaručovala úspěch. K tajné volbě se v pondělí sejde přes tisíc poslanců a regionálních delegátů. Za favorita je považován současný premiér Mario Draghi.

Krátká zpráva

Rusko podle Britů plánuje dosadit do čela Ukrajiny “svého“ politika

Britské ministerstvo zahraničí zveřejnilo informaci, že ruský prezident Vladimír Putin plánuje spiknutí s cílem dosadit do čela Ukrajiny “svého“ tedy prokremelského politika. Velmi neobvyklé je, že uvedlo i jeho jméno. Má jím být Jevgenij Murajev, majitel médií a někdejší poslanec ukrajinského parlamentu, který se již dříve vyslovil pro ruskou anexi Krymu.

Píše se na Deník.cz