Zahraničí

Kvůli ztrátě hesla možná přijde o miliardy! Má už jen 2 pokusy na přihlášení

Kvůli ztrátě hesla možná přijde o miliardy! Má už jen 2 pokusy na přihlášení
Zdroj: Profimedia, TV Nova

Americký investor Stefan Thomas ztratil útržek papíru, na kterém měl napsané heslo ke svému bitcoinovému účtu. Muž na něm má 7 002 Bitconů, které při současném kurzu této virtuální měny mají hodnotu více než pět miliard korun. Problémem však je to, že si nepamatuje heslo a k přístupu do virtuální peněženky mu zbývají už jen dva pokusy.

Investor a programátor Stefan Thomas, ztratil své heslo ke své virtuální peněžence, na které má 7 002 Bitcoinů. Pokud bychom si tuto sumu převedli aktuálním kurzem na koruny, dostali bychomvíce než astronomických pět miliard. 

Německý rodák, který momentálně žije v San Franciscu, řekl, že pokud neuhádne své heslo během následujících dvou pokusů o přihlášení, tak přijde o své peníze navždy. Kurz bitcoinu se přitom v posledních měsících šplhá strmě vzhůru. Od října posílil téměř na trojnásobek. 

Související obsah


Několik dní zpět sice mírně oslabil, ale pořád je jeho kurz velmi vysoko. Aktuálně podle portálu Kurzy.cz stojí jeden Bitcoin 746 099 korun. "Obrovský úspěch bitcoinu je výrazně podpořen poskytovatelem platebních služeb PayPal, který se rozhodl přijímat bitcoin jako platební prostředek. To může být zlom, který bude motivovat řadu dalších společností po celém světě, aby bitcoin přijímaly. Platí přitom, že čím více společností bude bitcoin akceptovat, tím úžasnější se tato kryptoměna stane. To samozřejmě bude doprovázeno růstem její ceny," vysvětlil ekonom Štěpán Křeček.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz