Domácí

Registrace na vlastní kůži: Za hodinu a půl přišlo pět kódů PIN. VIDEO

V pátek v osm hodin ráno se spustil Centrální rezervační systém, který slouží pro možnost registrace na očkování proti nemoci COVID-19. Od spuštění webu lidé na sociálních sítích hlásili problémy s registrací. Já jsem se rozhodl registraci vyzkoušet také. Jak jsem dopadl, se podívejte ve videu, které najdete v tomto článku.

Před osmou hodinou jsem zadal webovou adresu Centrálního rezervačního systému (https://crs.uzis.cz/), kde jsem vybral možnost “registrace na očkování“. Následovala stránka, která měla ověřit mé telefonní číslo. Na webu je doslova napsáno: “Na toto telefonní číslo bude okamžitě zaslána SMS zpráva s jednorázovým ověřovacím PIN kódem, který budete potřebovat v následujícím kroku,“ zadal jsem tedy své telefonní číslo, souhlasil se zpracováním osobních údajů a klikl jsem na “odeslat“.Související obsahNetrpělivě jsem čekal na SMS PIN kód, bohužel jsem se nedočkal ani po deseti minutách. Zkusil jsem to tedy podruhé. Vrátil jsem se k zadání telefonního čísla a zkusil to znovu. Tuto akci jsem provedl celkem pětkrát a po více než hodině a půl se mi podařilo se konečně dostat k samotné registraci. Tou dobou už ovšem byla kapacita rezervací zaplněná.“Za první hodinu provozu rezervačního systému se zaregistrovalo přes 44 000 lidí a bylo vytvořeno 2 000 rezervaci na očkování. Jen co přijdou nové vakcíny budou otevřené i další nová místa pro registraci na očkování,“ popsali aktuální situaci zástupci Chytré karantény na Twitteru.


V následujícím kroku došlo k vyplňování osobních údajů, ale už při číslu pojištěnce mi bylo sděleno, že se nemůžu aktuálně registrovat, jelikož je registrace umožněna pouze osobám starším 80 let. Na průběh pokusu o registraci do Centrálního rezervačního systému, se podívejte ve videu, které najdete v tomto článku.


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz