Zahraničí

Blíží se slavnostní inaugurace Joe Bidena. Hymnu zazpívá Lady Gaga

Do inaugurace nově zvoleného prezidenta USA zbývá už jen pět dní. Kvůli útoku na Kapitol se Washington mění na nedobytnou pevnost. Hladký průběh přísahy Joea Bidena budou zabezpečovat tisíce členů Národní gardy. Program inauguračního dne se bude kvůli pandemii v mnohém lišit od těch předchozích. Nebudou však chybět ty nejslavnější celebrity.

 Lady Gaga a Jennifer Lopez. Dvě velké hvězdy, oblíbenkyně a podporovatelky Joea Bidena nebudou na inauguraci chybět. Lady Gaga by podle plánu měla zazpívat americkou hymnu v sídle Kongresu. Vystoupí i Jennifer Lopez, která o tom své fanoušky nadšeně informovala na sociálních sítích.


Inaugurace 46. prezidenta Spojených států Joea Bidena se bude v mnohém lišit od těch předchozích. Kromě toho, že na ni nedorazí jeho předchůdce a končící prezident USA Donald Trump, tak program mění i kritická pandemická situace.

Související obsah


Kvůli riziku šíření nákazy nebudou inauguraci přihlížet ani davy nadšených diváků a ruší se také tradiční inaugurační ples. Místo toho se bude vysílat 90minutový pořad nazvaný Oslavujeme Ameriku, který bude moderovat hollywodský herec Tom Hanks. A nebudou chybět ani další hvězdy, třeba Jon Bon Jovi nebo Justin Timberlake.

Vedle kulturního programu se ve Washingtonu řeší také vyhrocená bezpečnostní situace. Kvůli násilnému útoku na Kapitol z minulého týdne bude hladký průběh přísahy Joea Bidena zabezpečovat na 15 tisíc členů Národní gardy. Součástí bezpečnostních opatření budou i kontrolní stanoviště, ploty a detektory kovu.

S převzetím funkce čeká Bidena i stěhování, podívejte se na reportáž TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz