Domácí

"Vláda si vzala za rukojmí babičku a dědečka." Chcípl PES chce otevřít Česko

"Vláda si vzala za rukojmí babičku a dědečka." Chcípl PES chce otevřít Česko
Zdroj: TV Nova

Iniciativa Chcípl PES plánuje na sobotu 23. ledna otevřít celé Česko. Důvodem je neúnosná situace podnikatelů a nespokojenost s kroky vlády Andreje Babiše (ANO). Ta si podle nich vzala za rukojmí babičky a dědečky, kteří se marně snažili v pátek ráno zaregistrovat k vakcinaci. Aktuálně se k iniciativě připojilo 898 podniků.

Vláda si prý podle iniciativy Chcípl PES neustále bere určité skupiny obyvatel jako obětní beránky a přitom bojuje jen za svoji vlastní záchranu a občané jsou na samém pokraji jejího zájmu. 

"Na jaře 2020 uzavřené podniky a živnostníci žili v naději, že jim stát bude kompenzovat alespoň náklady. Na podzim došlo k rozčarovaní a pocitu beznaděje. V lednu 2021 pomocí médií byla tato skupina dokonce obviněna, že dostává více než by vydělala," řekl Jiří Janeček, jeden ze zástupců iniciativy a majitel pivovar na Příbramsku.

Související obsah

"V pátek ráno si vzali jako rukojmí moji babičku (87) a dědečka (91). Tohle této vládě nikdy nezapomenu a už říkám dost! Celý měsíc slibují očkování, straší lidi a když tito lidé 80+ se ráno pomocí dětí, vnoučat a pravnoučat snaží přihlásit do této aplikace, tak zjistí, že to prostě nefunguje, jako vše co přichází z této vlády. Tito mediálně vystrašení lidé pak propadnou totální beznaději. Vláda si dělá jen PR a neřeší reálné potřeby obyvatel této země," dodal Janeček.

V nemocnicích prý nechybí lůžka, ale lidé, kteří tam chyběli už před epidemií. "Vyhoďte pár úředníků a dejte lékařům v této krizi evropské platy," vyzval vládu Janeček. Podle zástupců iniciativy je jediná šance na záchranu Česka otevřít ekonomiku a opravdu chránit ty, co to chtějí a hlavně potřebují. Nehodlají tedy respektovat vládní opatření, která podle nich nefungují a naopak přispívají k daleko vražednější pandemii chudoby, nezaměstnanosti, krachujících firem a nevzdělanosti.

Související obsah

Iniciativa vyhlásila otevření Česka na demonstraci minulý týden. Vystoupil na ní například zpěvák Daniel Landa a bývalý prezident Václav Klaus. "Přišel jsem hlavně proto, abych vyjádřil svou bezvýhradnou podporu organizátorům i účastníkům této akce," řekl Klaus s tím, že je třeba říci, že už toho bylo dost. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz