Zahraničí

Královská rodina v šoku: Bratranec Alžběty II. znásilnil mladou ženu!

Královská rodina v šoku: Bratranec Alžběty II. znásilnil mladou ženu!
Zdroj: Profimedia

Královskou rodina šokovalo přiznání hraběte Simona Bowese-Lyona, bratrance vladařky Alžběty, k sexuálnímu útoku na 26letou ženu. Jeho zavrženíhodný čin by se dal považovat za znásilnění. Muž se sám udal na policii, hrozí mu až pět let ve vězení.

Praprasynovec a bratranec královny Alžběty II. nejspíš skončí za mřížemi. Simon Bowes-Lyon, hrabě ze Strathmoru, se totiž přiznal k sexuálnímu útoku na mladou ženu.

Jak informuje portál Page Six, královnin příbuzný se s obětí loni v únoru na 20 minut proti její vůli zamknul v jejím pokoji na honosném skotském zámku Glamis. Tam se mimo jiné dotýkal jejích intimních partií. 

Z vazby se sice tento týden dostal na kauci, zapsali ho ale do registru sexuálních delikventů a podle britských médií mu hrozí až pět let za mřížemi. Soudce ve skotském městě Dundee mu totiž trest posunul, ale nezrušil.

Související obsah

Bowes-Lyon se do pokoje ženy vyloženě dobýval, přestože už spala. Když otevřela dveře, využil příležitost a odtlačil ji do postele. "Byl velmi opilý a smrtěl cigaretami. Řekl jí, že s ní chce mít sex," popisoval advokát oběti. "Teď tě o****m," citoval královnina bratrance.

"Nikdy by mě nenapadlo, že budu něčeho takového schopný. Musím za to převzít zodpovědnost. Dotyčné ženě se velice omlouvám," řekl Bowes-Lyone u soudu. 

Buckinghamský palác tradičně na skandály spojené s členy královské rodiny nereaguje a ani tento případ není výjimkou.

Královna Alžběta oslavila 73. výročí svatby s princem Philipem. Podívejte se na reportáž TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Z Benziny se stane Orlen

Po více než 60 letech mění název nejrozsáhlejší síť čerpacích stanic Benzina. Polský vlastník ji přejmenuje na Orlen. Čerpací stanice se již od ledna jmenovaly Benzina Orlen, Benzina teď z názvu vymizí úplně. Pod novým názvem se objeví prvních několik stanic v prosinci. Změna názvu se bude týkat rovněž čerpacích stanic Benziny na Slovensku.

Píše se na Deník.cz