Domácí

Sníh v Česku: Řidič neudržel auto na silnici, sjel z 20metrového srázu

Sníh v Česku: Řidič neudržel auto na silnici, sjel z 20metrového srázu
Zdroj: HZS Plzeňský kraj

Řidičům v Česku způsobuje vážné problémy nepřízeň počasí. Na Vysočině se večer srazilo šest aut, osobní auto v Plzeňském kraji sjel osobák z 20metrového srázu. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) doporučuje jezdit na silnicích opatrně.

Padající sníh v Česku komplikuje dopravu. Náklaďák a pět osobních aut se srazilo v pátek kolem půl páté na Vysočině poblíž obce Štoky. Hromadná nehoda se obešla bez zranění, silnice byla déle než hodinu uzavřená. Na snímcích z dopravní kamery z doby nehody je vidět, že silnice je pokrytá sněhem.

"Od čtvrté hodiny odpoledne jsme na lince tísňového volání přijali oznámení o devíti dopravních nehodách. Apelujeme na řidiče, aby byli při jízdě opatrní a způsob jízdy přizpůsobili aktuálním klimatickým podmínkám. Silnice mohou být namrzlé, nebezpečí smyku hrozí také například na úsecích s uježděnou vrstvou sněhu," varovala policejní mluvčí za Vysočinu Stanislava Rázlová.
 


Velmi nepříjemný zážitek má za sebou 63letý řidič Fordu Fiesta z Plzeňského kraje. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze při projíždění pravotočivé zatáčky nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu a povaze komunikace, povětrnostním podmínkám a svým schopnostem, na zasněženém povrchu vozovky nezvládl řízení a po projetí zatáčky uvedl auto do smyku," popsala policejní mluvčí Dagmar Jiroušková Jersáková.

Nehoda u Střapole:

Zdroj: HZS Plzeňský kraj


Poblíž Střapole sjel z asi 20metrového srázu do potoka. Při havárii se lehce zranil on i jeho o šest let mladší spolujezdkyně.
 

Na celé D1 jsou sněhové přeháňky a snížená viditelnost, místy ŘSD doporučuje jet se zvýšenou opatrností. Povrch dálnice je mokrý po chemickém ošetření. Podobně na tom jsou i ostatní dálnice, některé úseky jsou ale pořád sjízdné bez omezení.

Související obsah

"S pokračujícím sněžením se komplikuje nejen situace na silnicích, ale přibývá i sněhu na střechách budov. To s sebou přináší riziko kolapsu střech, bezpečnost občanů navíc mohou ohrozit sněhové převisy a rampouchy," varují pardubičtí hasiči.

V centru Ostravy se srazily dvě tramvaje. Zranilo se osm lidí. Podívejte se na reportáž TV Nova:

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz