Krimi

Běsnící pes pokousal víc lidí včetně majitele, ten se před ním schoval!

Běsnící pes pokousal víc lidí včetně majitele, ten se před ním schoval!
Zdroj: Thinkstockphotos

Agresivní kříženec pitbula a rotvajlera pokousal v neděli v domě v Jablonci nad Nisou několik lidí. Vrhl se i na svého majitele, který se před nezvladatelným zvířetem musel schovat v bytě přítelkyně. Incident už řeší policie.

Strážníky v neděli odpoledne zburcovala jedna z obyvatelek bytového domu v Květinové ulici. "Paní oznámila dispečerovi, že na chodbě domu se pohybuje agresivní pes, kříženec rotvajlera a pitbula," uvedl za městskou policii Tomáš Svačina. "Napadl a pokousal i svého majitele, který se před ním schoval v bytě své přítelkyně, protože prý psa nezvládal," doplnil.

Kromě toho mělo zvíře v amoku zranit i několik dalších lidí v domě. Na místo tak okamžitě vyrazila nejen hlídka strážníků, ale také zaměstnankyně zvířecího útulku.

Když hlídka přijela na místo, našla v chodbě domu muže, který se vší silou opíral o dveře kotelny, aby je udržel zavřené. Povedlo se mu tam totiž psa zahnat.

"Zpoza dveří bylo slyšet hlasité kňučení, vrčení a škrábání. Strážníci je pootevřeli a jeden z nich se skulinou pokoušel upoutat pozornost psa pamlsky a neustále na něj mluvil. Nic nepomohlo. Nakonec použil odchytovou tyč. Zvíře bylo stále velmi agresívní, snažilo se na strážníka útočit a tyče se zbavit," popsal Svačina.

Související obsah

Pes skončil v útulku a strážníci začali zjišťovat, jakou paseku běsnící zvíře napáchalo. "Majiteli pes vykousl na předloktí část svalstva, jeden z nájemníků měl škrábance na břiše a další muž hluboké rány od pokousání na rukou a zranění na břiše. Proto strážníci okamžitě zavolali záchrannou službu a zraněným poskytli první pomoc," informoval Svačina.

Incident už řeší také policisté. "V tuto chvíli je to kvalifikované jako přestupek, zranění pokousaných nejsou vážná a nikdo neskončil v pracovní neschopnosti. Právní kvalifikace se nicméně ještě může změnit," upřesnila na dotaz TN.cz v úterý odpoledne policejní mluvčí Dagmar Sochorová. Strážníci přitom uvedli, že věc se řeší s podezřením na ublížení na zdraví z nedbalosti.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz