Krimi

Opilých řidičů v posledních dnech přibývá, způsobili několik nehod

Policisté na jižní Moravě zaznamenali v posledních dnech zvýšený počet opilých řidičů. Způsobili několik dopravních nehod. Při vyšetřování té poslední hlídka objevila i opilého nezletilého spolujezdce.

Jeden z řidičů byl tak opilý, že nebyl schopen chůze. Přesto se dokázal dopotácet k autu, sedl za volant a vyrazil na noční projížďku Bučovicemi i se svým kamarádem.

Během jízdy se ukázalo, že vůbec nedokáže ovládat vozidlo. Na rovném úseku vyjel ze silnice, naboural do lampy veřejného osvětlení a vozidlo obrátil na střechu."Policisté řidiči při dechové zkoušce naměřili těžko pochopitelných 3,26 promile," uvedl mluvčí jihomoravské policie David Chaloupka.

Související obsah

Spolujezdec nedokázal vysvětlit, proč vozidlo nestrhl zpátky na silnici. Teprve dechová zkouška ukázala, že je také opilý. Kromě toho ještě nedosáhl plnoletosti a policisté tak vyšetřují i to, kde se dostal k alkoholu.

V posledních dnech odhalili policisté na jihu Moravy desítku opilců za volantem. V Bzenci naboural podnapilý řidič do odbočujícího auta, v Miloticích narazil do stromu. Všem hrozí stíhání za ohrožení pod vlivem alkoholu.

drz, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz