Zahraničí

Madridem otřásla mohutná exploze, na místě jsou mrtví! VIDEO

Centrem španělské metropole Madridu otřásla ve středu odpoledne mohutná exploze. Výbuch podle dostupných informací a záběrů na sociálních sítích úplně zdemoloval několik pater obytného domu. Ulici zasypaly trosky. Madridský starosta informoval o dvou mrtvých, na místě je i několik zraněných.

Záchranáři po 16. hodině na twitteru uvedli, že kromě dvou mrtvých se dalších šest lidí lehce zranilo. Jeden člověk utrpěl středně vážná zranění, jeden těžká. 

Podle portálu El Mundo otřásla detonace oblastí Puerta de Toledo pár minut před 15. hodinou. Tlaková vlna prý byla cítit do vzdálenosti několika kilometrů. Madridský starosta José Luis Martínez Almeida kolem 16. hodiny informoval, že si tragédie vyžádala nejméně dvě oběti. Jde o muže a ženu.

Na záběrech ze sociálních sítí je vidět, že přibližně poslední čtyři patra obytného domu jsou "otevřená," protože exploze utrhla obvodové zdi. Blízkou ulici zasypalo obrovské množství trosek, na místě probíhá evakuace a zasahují zdravotníci, hasiči i policisté.

Související obsah

Zatím vše nasvědčuje tomu, že šlo o výbuch plynu, k této verzi se podle portálu El Pais přiklání i samotný Almeida. Policie zároveň lidi v okolí požádala, aby oblast opustili, protože "by mohlo dojít k dalším výbuchům," píše El Mundo. Poblíž zdemolované budovy je i dům s pečovatelskou službou a škola. Ta měla být v osudnou chvíli naštěstí prázdná. Podle El Pais k explozi došlo, když v budově probíhala kontrola plynových zařízení.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz