Domácí

Přijímačky se blíží! Vyzkoušejte si, jestli byste se dostali na střední školu

Přijímačky se blíží! Vyzkoušejte si, jestli byste se dostali na střední školu
Ilustrační fotografie Zdroj: Getty Images

Žákům letos výrazně komplikují přípravu na přijímací zkoušky vyhlášená bezpečnostní opatření, do škol se všichni studenti vrátí nejdříve v únoru. Děti se tak musí připravovat doma. Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání proto zveřejnilo letošní ilustrační testy o něco dříve.

Studenti, kteří se letos chystají na čtyřleté obory vzdělání a víceletá gymnázia, si mohou už nyní vyzkoušet testy pro jednotnou přijímací zkoušku v roce 2021.

Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání se rozhodlo letošní testy zveřejnit o měsíc dříve s ohledem na současnou epidemiologickou situaci.

Žáci závěrečných ročníků se totiž ani v lednu do škol s největší pravděpodobností nedostanou. "Školy budou i v příštím týdnu, tj. od 25. ledna, pokračovat ve výuce dle současného režimu, který odpovídá stupni 5 matice opatření PES," informoval ministr školství Robert Plaga (za ANO).

Přijímačky se rychle blíží, první termín pro čtyřleté obory připadá na 12. dubna, druhý na 13. dubna, pro víceletá gymnázia je pak první termín 14. dubna a druhý 15. dubna. Náhradní termíny jsou stanoveny na 12. a 13. května.

Související obsah

Kompletní zadání didaktických testů, záznamových archů a klíčů správných řešení pro jednotné přijímací zkoušky na čtyřleté obory i víceletá gymnázia najdete na portálu Cermat.

Děti jsou díky distanční výuce technicky zdatnější, na reportáž TV Nova se můžete podívat zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz