Domácí

Distanční výuka pokračuje! Školy budou zavřené i po 25. lednu

Distanční výuka pokračuje! Školy budou zavřené i po 25. lednu
Zdroj: TV Nova

Výuka na školách bude i po 25. lednu probíhat v nastaveném distančním režimu. Otevřené i nadále zůstanou pouze mateřské a speciální školy, a také první a druhé stupně základních škol. V pondělí o tom informoval ministr školství Robert Plaga (za ANO).

"Školy budou i v příštím týdnu, tj. od 25. ledna, pokračovat ve výuce dle současného režimu, který odpovídá stupni 5 matice opatření PES,“ uvedl v pondělí ministr školství Robert Plaga.


Otevřené zůstávají mateřské a speciální školy, a také první a druhé stupně základních škol. "Dohodli jsme se, že zatím není vhodné, aby se zvyšoval počet tříd, které navštěvují školy. Je potřeba dosáhnout stabilizace stavu. Jakmile to bude možné, deváté ročníky a maturanti půjdou do školy jako první. Termín ale zatím nemohu sdělit," doplnil ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO).

Související obsah

  

Vláda v tomto školním roce výuku neustále z důvodu pandemie mění. Naposledy šli všichni žáci a studenti do školy v pátek 18. prosince.

Česká republika se momentálně nachází v 5. stupni protiepidemického systému PES. Prvňáci a druháci musí nosit roušky ve všech prostorách školy, stále platí také pravidlo pětiminutového větrání mezi jednotlivými hodinami a uprostřed každé hodiny, anebo každých 30 minut. Kamarádi, kteří chodí do jiných tříd, se nesmějí ve škole potkávat.

Ostatní ročníky základních škol, všichni středoškoláci, studenti konzervatoří, vyšších odborných škol a vysokoškoláci mají od vlády nařízenou distanční výuku.

Školy jsou stále zavřené. Doučování kvůli tomu stoupá v oblibě. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz