Zahraničí

SpaceX opět trhá rekordy! Stejná raketa letěla do vesmíru už osmkrát

SpaceX opět trhá rekordy! Stejná raketa letěla do vesmíru už osmkrát
Zdroj: Profimedia

Společnost SpaceX má za sebou další úspěch. Už poosmé se podařilo vypustit a přistát se stejným prvním stupněm rakety Falcon 9. Ta na oběžnou dráhu ve středu vynesla dalších 60 satelitů sítě Starlink.

Raketa Falcon 9 odstartovala krátce po druhé hodině z Kennedyho vesmírného střediska, společnost SpaceX tímto startem opět posunula hranice svých raket.

První stupeň, který úspěšně přistál na plošině "Just Read the Instruction", se vrátil z vesmíru již osmkrát. Od posledního startu tohoto stupně navíc uběhla velmi krátká doba, před tímto startem byl použit při misi SXM-7 v prosinci loňského roku.

Přistáním prvního stupně ale celá mise neskončila, druhý stupeň mezitím neúnavně vynášel na oběžnou dráhu dalších 60 satelitů sítě Starlink, krátce po třetí hodině bylo potvrzeno jejich úspěšné vypuštění.

Související obsah

Jednalo se již o sedmnáctou misi v rámci projektu Starlink, který má přinést dostupný internet do všech koutů světa. Satelity vzbuzují i negativní reakce zejména kvůli tomu, že proměňují podobu noční oblohy. I v České republice bylo v několika případech možné pozorovat tyto družice, které připomínaly hvězdné vlaky.

Na celý záznam ze středeční mise se můžete podívat zde:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz