Domácí

Střízlivý muž se dobýval na záchytku, pak chtěl do blázince. Poslali ho tam

Střízlivý muž se dobýval na záchytku, pak chtěl do blázince. Poslali ho tam
Zdroj: Profimedia

Nevšední případ řešili pardubičtí strážníci. Úplně střízlivý muž se dobýval na záchytku s tím, že tam chce přenocovat. Zanedlouho pochopil. Přivolaných městských policistů se ptal, jak se dostane na psychiatrii. Hlídka tam výstředního muže ochotně nasměrovala.

Strážníci se většinou musejí potýkat s podnapilými, kterým se na záchytku nechce. Ti pardubičtí ale v úterý odpoledne řešili opačný problém. Do zdravotnického zařízení se dobýval úplně střízlivý muž, jenž tam chtěl přespat.

"Personál požádal o pomoc s mužem, který se dožadoval vpuštění dovnitř s tím, že se chce ubytovat. Strážníci muži vysvětlili, že záchytka není ubytovací zařízení, ale nemocniční, navíc nocleh v tomto ústavu vyjde na několik tisícovek," uvedla mluvčí pardubických strážníků Lucie Klementová.

Muž pochopil, že si nocleh bude muset najít jinde. "Když nepochodil na záchytce, zajímal se alespoň, kudy se dostane do nemocnice, že by se rád podíval na psychiatrii, protože má nějaké problémy, s kterými by se rád svěřil," doplnila Klementová.

Související obsah

Lékař ze záchytky muže pro jistotu zkontroloval. Strážníci mu poté vysvětlili, jak se dostane na psychiatrické oddělení pardubické nemocnice.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz