Domácí

Poslanec Volný přišel do Sněmovny bez roušky. "Jste idiot!" prohlásil Feri

Čtvrteční jednání Poslanecké sněmovny o případném prodloužení nouzového stavu se neobešlo bez třenic. Konflikt vznikl mezi poslancem TOP 09 Dominikem Ferim a poslancem za hnutí Jednotní Lubomírem Volným. Ten totiž přišel na jednání bez roušky. Později odpoledne se navíc ještě popral s předsedajícím Tomášem Hanzelem (ČSSD).

Konflikt vypukl po 16. hodině ve chvíli, kdy Volný začal urážet ČSSD a Hanzel mu řekl, že mu vypne mikrofon u řečnického pultíku. Volný na to reagoval tak, že se k Hanzelovi natlačil, začal se s ním přetahovat a vypukla bitka, do které se zapojili i další lidé. Jednání tak muselo být krátce přerušeno.

Nešlo ovšem o první "incident," v němž Volný ve čtvrtek ve Sněmovně figuroval. "Rád bych vám tu řekl, že jste idiot. Nemáte kouska elementárního vkusu a nevezmete si roušku na svůj projev!" spustil Dominik Feri krátce poté, co Lubomír Volný opustil řečnický pultík. Vytýkal mu, že do Sněmovny nakráčel bez roušky a mluvil tak i do mikrofonu, u kterého se jednotliví poslanci střídají.

Sám Volný během svého projevu poděkoval zdravotníkům i vědcům, kteří dodávají "často potlačované informace". Kroky vlády naopak označil za špatné. "Spousta lidí si myslí, že vláda plní nějaké nadnárodní zadání," prohlásil. To zadání označil jako "velký reset".

Související obsah

Během svého vystoupení pustil několik záznamů, který svým obsahem zpochybňovaly boj s pandemií, očkovací strategii i aktuální stav v zdravotnických zařízeních. Prohlásil také, že existují lékaři, kteří potvrzují účinnost proti covidu i u levných a běžně dostupných léků. Jejich použití na celou populaci ale prý brzdí vláda svými ekonomickými zájmy.

Není to poprvé, kdy bývalý člen SPD odmítl veřejně nosit roušku. Spolu se stranickým kolegou Marianem Bojkem roušky ve Sněmovně odložili už v minulosti.

Související obsah

"Je to naše svobodné politické a občanské rozhodnutí," argumentoval Volný v jednom ze svých videí na sociálních sítích.

Na čtvrteční jednání Sněmovny na rozdíl od ostatních poslanců nedorazil v obleku, měl na sobě tričko a džínsy.

Vláda znovu žádá poslance o prodloužení nouzového stavu o dalších 30 dní:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz