Krimi

Špatně uvázaný pes vážně zranil dítě (9), majiteli hrozí vězení!

Špatně uvázaný pes vážně zranil dítě (9), majiteli hrozí vězení!
Zdroj: TV Nova

Východočeští policisté po přibližně půlročním vyšetřování obvinili majitele pitbula, který podle nich psa špatně uvázal před obchodem a zvíře vzápětí pokousalo a těžce zranilo devítiletého chlapce, který zrovna běžel kolem. Není to přitom první podobný incident s tímto psem a jeho páníčkem, který úřady musely řešit.

Kriminalisté dvaadvacetiletého mladíka obvinili z ublížení na zdraví z nedbalosti, za což mu hrozí až roční vězení. "Případ se stal v červnu loňského roku v Nechanicích, kde muž před jednou prodejnou nechal uvázaného svého pitbulteriéra a šel nakoupit. Pes se v době jeho nepřítomnosti z úvazu uvolnil, doběhl před ním utíkajícího chlapce, tehdy devítiletého, a pokousal ho," přiblížila případ policejní mluvčí Iva Kormošová.

Doplnila, že než stačil majitel agresivního psa cokoli udělat, zvíře školákovi způsobilo na pravé ruce a noze 16 ran. Hoch tak skončil v nemocnici.

"Dle zdravotního posudku pes způsobil dítěti zranění spíše těžšího stupně, kdy poranění v případě hlubších kousnutí mohla vést k bezprostřednímu ohrožení jeho života," uvedla Kormošová.

Související obsah

Navíc to podle ní není první prohřešek, v němž figuruje tento konkrétní pitbul a jeho pán. "Psa měl poštvat proti čtrnáctileté dívce, proti stádu srnek a v dalším případu zvíře vniklo na sousední pozemky, protože ho řádně nezabezpečil. Tyto tři případy se staly také v loňském roce a všechny byly řešeny v přestupkovém řízení," uzavřela mluvčí policie.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz