Domácí

Blíží se konec pololetí. Řada žáků si ale na vysvědčení bude muset počkat

Už za týden dostanou žáci základních a středních škol pololetní vysvědčení. Většina z nich kvůli zavřeným školám jen v elektronické podobě. V prvních a druhých třídách se ale vysvědčení rozdávat bude, a tak ho už začali učitelé psát, nebo tisknout.

Tiskárny ve školách jedou na plné obrátky. Technika dávno převálcovala ručně psaná vysvědčení. "Naše škola má 700 žáků, tak si nedokážu představit, že bychom ta vysvědčení měli psát," svěřila se zástupkyně ředitele Iva Fikeisová.

Přesto jsou školy, kde zůstávají věrni klasice. "Myslíme si, že to vysvědčení vypadá lépe, že těm dětem i rodičům udělá větší radost," říká učitelka Petra Hradilová. Někdy ale stačí drobná chyba a musí se psát znovu.

Související obsah

Zatímco tiskárna jedno vysvědčení vytiskne za pár vteřin, učiteli jeho vypsání trvá kolem patnácti minut.

Kvůli často uzavřeným školám ministerstvo školství navrhovalo, aby učitelé známky nahradili slovním hodnocením. Kantorům by to ale dalo zabrat ještě víc.

"Klasické slovní hodnocení, které mám u jedné žačky s individuálním vzdělávacím programem, mi zabralo tak tři hodiny času," vysvětluje učitelka Lenka Zalabáková. 

Související obsah

Velkou neznámou je, kdy si žáci pololetní vysvědčení vyzvednou. "Dostanou ho po návratu na prezenční vzdělávání a budou uschované v ředitelně školy," říká ředitelka Lenka Veselá.  "Žáci uvidí ve svých elektronických žákovských knížkách výslednou známku, kterou obdrží na vysvědčení," prozradil zástupce ředitele Pavel Růžička.

Jistotu papírového vysvědčení budou mít v pololetí jen žáci prvních a druhých ročníků základních škol.

Kateřina Sejková, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz