Domácí

Dobrá zpráva pro milovníky lyžování! Skiareály se mají znovu otevřít

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) slíbil únorové otevření lyžařských středisek, pokud se epidemiologická situace bude nadále zlepšovat. Na restart sezóny čekají všichni vlekaři. Podmínky na horách jsou totiž ideální.

Brzkým otevřením lyžařských středisek podmiňovali podporu prodloužení nouzového stavu komunisté. Vláda na tuto podmínku kývla, přesný termín ale ministr Blatný ještě neprozradil. O všem rozhodnou počty nemocných a hlavně hospitalizovaných.

"Vypadá to nadějně. Věřím, že to otevřeme teďka na konci ledna. Podmínky jsou ideální, nádherné, byť se nám oteplilo," těší se provozovatel lyžařského areálu Josef Kocurek.

Související obsah

"Podmínky naprosto ideální, řekl bych, že nejlepší za několik posledních let. Hodně technického sněhu, hodně přírodního sněhu," popsal TV Nova Marek Cimala, rovněž majitel skiareálu.

Podle vlekařů by spuštění areálů na jarní prázdniny všem pomohlo. Mnozí by jinak měli problém, jak zaplatit elektřinu.

Související obsah

"V sobotu proběhne metodika instruktorů na sjezdovce, což jsou zaměstnanci, musí být jednou za rok školení," vysvětlil provozovatel skiareálu a prezident Asociace lanové dopravy Jakub Juračka.

Bohaté sněhové nadílky zatím mnozí využívají tak, že zaměnili sjezdovky za běžky. Počasí by po krátké oblevě mělo přít vhod i jim – podle meteorologů se má o víkendu znovu ochladit. Teploty budou klesat pod nulu a přidá se i sněžení.

kvo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Prezident Biden navštíví Buffalo truchlící po vraždě deseti lidí

Americký prezident Joe Biden odcestuje v úterý společně s manželkou Jill do Buffala. Chtějí truchlit s obyvateli po víkendové tragické události, kdy bělošský mladík zastřelil v obchodě deset lidí a tři zranil. Podle úřadů si úmyslně vybral černošskou čtvrť a hodlal zabít co nejvíce lidí.

Píše se na Deník.cz