Zahraničí

Dívka zachránila rodinu z hořícího domu. Kvůli covidu necítili kouř

Dívka zachránila rodinu z hořícího domu. Kvůli covidu necítili kouř
Zdroj: Connie Gonzales / GoFundMe

Ztráta čichu je častým příznakem onemocnění covid-19 a následky mohu být někdy velmi vážné. O tom se přesvědčila rodina z Texasu, které v noci začal hořet dům. Protože skoro všichni v důsledku nákazy koronavirem přišli o čich, necítili kouř. Výjimkou byla 19letá Bianca, která své příbuzné z hořícího domu zachránila.

Latinskoamerická rodina žijící v texaském městě Waco může mluvit o obrovském štěstí. Když minulý týden jejich dům zachvátil požár, všichni spali.

Bylo zhruba půl třetí ráno a většinu členů rodiny Riverových by kouř jen těžko vzbudil vzhledem k tomu, že bojovali s nákazou koronaviru a kvůli tomu přišli o čich. Výjimkou byla 19letá dcera Bianca, které se infekce vyhnula a problémy s čichem tak neměla.

O příběhu informoval americký zpravodajský web NBC News, podle kterého dívku vzbudil zápach hořícího plastu. "Vyběhla jsem ze svého pokoje a na chodbě bylo plno kouře. Když jsem se otočila, viděla jsem, že celá přední část domu byla v plamenech. V tu chvíli jsem věděla, že musím všechny dostat ven," popsala osudovou noc.

Související obsah

Prozradila, že probudila své rodiče, starší sestru s jejím partnerem a jejich malým synkem a další příbuzné, kteří v domě pobývali. Když se všichni v bezpečí dostali ven zadním vchodem, vrátila se do domu pro čtyři psy.

Rodiče Carlos a Delmi jsou na svou nejmladší dceru náležitě pyšní a mluví o ní jako o hrdince. "Nemůžu uvěřit, že byla v nebezpečné situaci, a přesto se snažila všechny zachránit," svěřila se novinářům její matka.

Při požáru Bianca utrpěla lehké popáleniny, jinak se událost obešla bez větších zranění. To samé se nedá říct o škodách na majetku. Z domu zbyly jen ohořelé trosky.

Související obsah

Na platformě GoFundMe, která slouží k finanční pomoci lidem v těžkých situacích, vznikla veřejná sbírka pro rodinu Riverových. Založila ji Connie Gonzalesová, matka mladíka, který je partnerem sestry Biancy a kterému se také podařilo utéct před plameny.

We would like to thank each and everyone of you who have sent prayers and donations to this family. I hate covid and I...

Zveejnil(a) Connie Gonzales dne Sobota 16. ledna 2021

"Rok 2021 pro ně nezačal dobře. Celá rodina má covid a skončila v karanténě a nyní ještě ztratila místo, kterému říkala domov. Přišli o dům a o všechno, na čem tvrdě pracovali. Nemají teď nic jiného než oblečení," napsala.

Jak uvádí studie zveřejněná ve vědeckém časopise Journal of Internal Medicine, až 74 % pacientů s covidem-19 má jako jeden z příznaků problémy s čichem. Většinou se přitom jedná o lidi, kteří mají mírný průběh onemocnění.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Objevilo se další ohnisko ptačí chřipky

Českem se dál šíří ptačí chřipka. Páté letošní ohnisko se nachází v Pardubickém kraji, konkrétně na kachní farmě v obci Lipoltice poblíž Přelouče. Společnost PERENA nahlásila postupný úhyn 380 kusů z celkem 3 500 chovaných kachen, uvedla v neděli Státní veterinární správa ČR. Vyšetření potvrdilo, že se jedná o ptačí chřipku typu H5N1, tedy o variantu potenciálně přenosnou na člověka. Veterináři zbývající drůbež nechají utratit.

Píše se na Deník.cz