Zahraničí

Pokroková královská rodina: Alžběta začala obchodovat s marihuanou!

Pokroková královská rodina: Alžběta začala obchodovat s marihuanou!
Zdroj: Profimedia

Přestože je královna Alžběta II. na dodržování pravidel jako pes, čas od času oko přimhouří. Zřejmě to udělala i v případě svého farmářského obchůdku ve Windsoru, který má v nabídce nápoj složený z konopí.

Nápoj s výtažky z konopí se už delší dobu prodává ve windsdorském farmářském obchodě, který patří do majteku královny Alžběty. Jmenuje se Trip a je v něm 15 miligramů kanabidiolu, známého pod zkratkou CBD.

Informoval o tom portál Daily Mail, podle jehož zdroje jde marihuanový drink od nejdéle vládnoucí panovnice na dračku a zaměstnanci obchodu ho musejí neustále doplňovat do regálů.

Název nápoje by to sice mohl naznačovat, ale CBD nemá psychoaktivní účinky. Tato látka údajně působí proti úzkostem, depresím a někdy se uvádí, že i proti závislosti. V řadě zemí včetně Česka jsou výrobky, které ji obsahují, zcela legální.

Související obsah

Nápoj se u královny v obchodě prodává v broskvové, zázvorové, bezové nebo mentolové příchuti. "Není úplně zvykem, aby se taková věc prodávala ve farmářském obchodě. A zvlášť v tom, který vlastní naše královna," řekl zdroj webu.

Královnin farmářský obchod leží nedaleko hradu Windsor, na kterém vladařka často pobývá, a kromě marihuanového drinku se prodávají především plodiny vypěstnované na královských pozemcích.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Cestující si odmítla nasadit roušku, letadlo nad Atlantikem se muselo vrátit do Miami

Let společnosti American Airlines směřující o Londýna se ve středu musel kvůli jedné cestující vrátit zpět do Miami. Kapitán Boeingu 777 tak rozhodl poté, co si žena podle federálního nařízení odmítla nasadit roušku. Po přistání ji z letadla odvedla policie a žena byla zařazena na americký interní seznam osob, kterým je odepřen vstup na palubu letadla, informovala agentura AP s odkazem na vyjádření aerolinek.

Krátká zpráva

Kamion převážející výbušniny se střetl s motorkou, výbuch zabil nejméně 17 lidí

Nejméně 17 lidí přišlo v Ghaně o život a dalších 59 bylo zraněno při explozi kamionu, který převážel výbušniny. Podle agentury AFP byl výbuch byl následkem dopravní nehody, při které došlo ke střetu s motocyklem. Masivní exploze vytvořila na místě srážky hluboký kráter a srovnala se zemí desítky budov v okolí.

Píše se na Deník.cz