Zahraničí

Papež František bojuje se zdravotními problémy, ruší svůj program

Papež František bojuje se zdravotními problémy, ruší svůj program
Zdroj: Profimedia

Papež František musel zrušit veřejná vystoupení, která měl v plánu během příštích třech dnů. Hlavu katolické církve totiž opět postihly nesnesitelné bolesti nervů. Kvůli zdravotním problémům vynechal papež třeba i novoroční oslavy v bazilice svatého Petra.

Papeže opět trápí zdravotní problémy. Podle mluvčího Vatikánu se mu vrátily urputné bolesti nervů. Mělo by jít o zánět ischiasu, píše agentura AP

Svatý otec kvůli potížím zrušil náboženské obřady, které měly proběhnout 24. a 25. ledna. Nepřednese ani tradiční projev pro diplomaty původně plánovaný na pondělí. Věřící ale nepřijdou o nedělní modlitbu Anděl páně, tu odřeknout nechtěl.

Bolesti nervů papeže postihly už v prosinci. Chyběl kvůli nim na obřadech spojených s vítáním nového roku v bazilice svatého Petra. Jde ale o první problémy se zdravím od roku 2013, kdy ho kardinálové zvolili hlavou katolické církve.

Související obsah

Kvůli papežovu onemocnění vyvstaly pochybnosti také o jeho plánované návštěvě Iráku, kde by měl pobývat od 3. do 8. března. Okolí mu ji nedoporučilo už dřív kvůli pokračující koronavirové pandemii.

Papež kvůli koronaviru sloužil půlnoční mši téměř bez lidí. Podívejte se na reportáž TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz