Domácí

Šmejdi se neštítí zneužívat pandemie, lidem nutí prací prášek proti covidu!

Šmejdi se neštítí zneužívat pandemie, lidem nutí prací prášek proti covidu!
Zdroj: TV Nova

Šmejdi si nedají pokoj a pokoušejí se vtlačit lidem pochybné výrobky i během nouzového stavu. Teď podle místostarosty Heřmanic jeden z nich přišel s novým trikem. Má se vydávat za pracovníka ministerstva zdravotnictví a nabízet prací prášek proti onemocnění covid-19.

Pochybné jednání zaregistroval místostarosta Heřmanic Martin Hubený v pátek. Aby varoval nejen obyvatele obce, zveřejnil své podezření na sociálních sítích přímo na profilu obce.

"Vydávají se za pracovníky ministerstva zdravotnictví a obchází lidi a nabízí nějaký prací prášek, který zničí covid-19 v prádle," popsal blíže pro TN.cz Hubený.

Muž se má podle Hubeného pohybovat ve starším autě stříbrné barvy.

Policie celou situaci monitoruje, zatím ale nepřijala oficiální oznámení. Podle policejní mluvčí Vladimíry Šrýtrové by se mělo jednat zejména o Frýdlantský výběžek.

Související obsah

V Česku jsou velmi časté případy, kdy například podvodní zprostředkovatelé energií cílí na důvěřivé lidi, kterým vnutí nevýhodnou smlouvu. Kvůli jednání energošmejdů pak mnohdy lidé dluží i několik set tisíc korun.

Objevily se už i případy, kdy lidé využívali strachu z koronaviru. Na své si přišli například podvodníci, kteří nabízejí předražené roušky či respirátory po telefonu. Objevují se také podvodné e-shopy.

Šmejdi nabízeli roušky seniorům za podpis o změně dodávek energie. Podívejte se na reportáž TV Nova:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz