Zahraničí

Školák při distanční výuce napálil učitelku. Nevyvolala ho řadu týdnů!

Školák při distanční výuce napálil učitelku. Nevyvolala ho řadu týdnů!
Zdroj: Getty Images

Děti i učitelé v řadě zemí bojují s distanční výukou, která je zavedená kvůli pandemii koronaviru. Přestože se školáci učí z domova, stejně se někteří z nich snaží povinnostem vyhnout. S vykutáleným fíglem přišel chlapec, kterého díky triku učitelka nevyvolala několik týdnů.

Asi každý někdy slyšel výmluvu školáků, že úkol nemohli odevzdat, protože jim ho snědl jejich pes. V dnešní digitální době, kdy se navíc děti kvůli pandemii koronaviru učí doma online, je však tato historka naprosto pasé.

Děti jsou ale stále vychytralejší, zvlášť v případě, kdy se chtějí vyhnout domácím úkolům a školním povinnostem. S geniálním nápadem přišel chlapec, který se dokázal při hodinách několik týdnů vyhýbat jakémukoliv vyvolávání.

Související obsah

"Během online výuky si dotyčný žák totiž změnil své jméno na hlášku 'Znovu se připojuje' a díky tomu mu učitelka nepokládala žádné otázky,“ píše britský portál The Mirror.

Pedagožce trvalo několik týdnů, než si tohoto triku všimla. Chlapec však očividně podle reakcí lidí na sociálních sítích není jediný, kdo se snaží učení při distanční výuce ošidit.

"Můj syn mi řekl, že někteří jeho přátelé si při online výuce nastavili jako profilovou fotku pohyblivý obrázek, který ve smyčce stále přehrával, jak zírají na obrazovku počítače,“ popsal na sociálních sítích otec jednoho žáka.

Distanční výuka nejvíce škodí nejmladším žákům. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz