Domácí

Velké změny v Národní sportovní agentuře, Hnilička odvolal místopředsedy

Velké změny v Národní sportovní agentuře, Hnilička odvolal místopředsedy
Zdroj: TV Nova

V Národní sportovní agentuře se dějí velké změny. Podle portálu Seznam Zpravy tam ve čtvrtek skončili její dva místopředsedové. Ivo Lukš potvrdil, že byl odvolán, důvody ale známé nejsou. Na volné posty nastoupí Markéta Kabourková a Soňa Bermannová.

Milan Hnilička, který po účasti na party v Teplicích složil poslanecký mandát, zůstal v čele Národní sportovní agentury (NSA). Premiér Andrej Babiš původně poté, co vyšly informace o večírku najevo, požadoval jeho konec i v agentuře, nakonec ale otočil.

Už ve čtvrtek se podle portálu Seznam Zpravy udály v NSA velké změny, Hnilička měl odvolat oba místopředsedy, těmi byli Ivo Lukš a Michal Janeba.

Informaci o svém odvolání potvrdil portálu Lukš s tím, že ke stejnému datu skončil i Janeba, o důvodech ale hovořit nechtěl.

Související obsah

"Místopředsedové Ivo Lukš a Michal Janeba skončili po vzájemné dohodě s panem předsedou. Jedná se dlouhodobější rozhodnutí, které se podle domluvy uskutečnilo až po potvrzení nových místopředsedkyň tak, aby byla zejména v oblasti sportovních dotací navázána kontinuita nové místopředsedkyně Markéty Kabourkové na práci Iva Lukše a nedošlo k žádnému zpoždění ve vyplácení dotací sportovním organizacím," uvedl pro portál mluvčí NSA Jakub Večerka.

Milan Hnilička po party v Teplicích složil poslanecký mandát, více v reportáži TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz