Domácí

Řidič dostal smyk, boural a zemřel. Na jihu Čech vyjelo přes sto sypačů

Nejen řidiči musí být během víkendu opatrní. Silnice po celém Česku totiž namrzají a nehody mohou končit i tragicky. Smrtí skončila nehoda na Vysočině, další tři lidé se zranili. Výstraha před námrazou platí až do nedělních devíti hodin. Část Jihomoravského a Jihočeského kraje a Vysočiny mohou zasáhnout povodně. Výstraha před nimi platí do půlnoci na neděli.

Na jihu Čech v sobotu odpoledne a navečer hustě sněží, silničáři proto vyslali do terénu na 120 sypačů a traktorů. Velká část z nich je nasazená na Šumavě. 

Srážka osobního auta s dodávkou v sobotu dopoledne poblíž Komorovic na Vysočině skončila tragicky. Jeden člověk při střetu zemřel, další tři se zranili.

Dle prvotních informací 26letý řidič octavie nezvládl na zasněžené silnici řízení a dostal smyk, ve kterém vyjel do protisměru, kde se střetl s protijedoucí dodávkou. V té se zranili tři lidé, včetně malého dítěte. Řidič "osobáku" na místě zemřel.

"Řidiče dodávky ošetřili záchranáři na místě nehody a zbývající dva spolujezdce přepravili do zdravotnického zařízení v Pelhřimově. Další okolnosti tragické dopravní nehody jsou předmětem šetření," upřesnila policie.

"V sobotu pět minut před jedenáctou hodinou dopoledne jsme na integrovaném operačním středisku Krajského ředitelství policie kraje Vysočina přijali oznámení o dopravní nehodě která se stala na silnici I/34 u obce Komorovice," informovali policisté.

Nebezpečné jsou při náledí dle mužů zákona zejména silnice nižších tříd. "Jezděte opatrně," apelují na řidiče.

  

Související obsah

Výstraha před náledím platí od soboty až do nedělních devíti hodin ráno. V platnosti je žlutý, tedy nízký stupeň nebezpečí, a to pro celé Česko. Opatrní musí být zejména řidiči, ale zledovatělé silnice mohou být zrádné i pro chodce. Starší nebo méně mobilní lidé by měli omezit vycházení.

Do půlnoci na neděli platí také výstraha před povodněmi. Byl vyhlášen nízký, tedy žlutý stupeň rizika. Nebezpečí hrozí zejména na Znojemsku, Dačicku a v okresech Telč a Moravské Budějovice.

Související obsah

Dle odborníků hrozí vzestup hladiny řek a podmáčená půda může vést k pádu stromů. "Vyvarujte se koupání, plavání, jízdy lodí a pohybu v korytě toku," radí meteorologové.

Meteorologové varují před vytrvalým deštěm, případně deštěm se sněhem. Oblačný bude celý víkend, obloha se částečně vyjasní až v pondělí, kdy ale spadnou teploty až k -12 °C. Opatrnost nejen za volantem tak bude třeba i v průběhu příštího týdne.

Mapa výstrahy před náledím:

Zdroj: ČHMÚ

Hasiči během noci vyráželi k desítkám výjezdů. Nejčastěji se jednalo o popadané stromy, ale docházelo také k dopravním nehodám. "Hasiči asistovali při vyproštění linkového autobusu na silnici z Roudnice nad Labem do Židovic. Provedli stabilizaci vozidla a otevření dveří pro bezpečný výstup 2 pasažérů a řidiče," informovali na svém twitteru ústečtí hasiči.

Mapa výstrahy před povodněmi:

Zdroj: ČHMÚ

"Od pátečního poledne do sobotní sedmé hodiny ranní hasiči v Libereckém kraji řešili v souvislosti se sněžením 28 událostí s popadanými stromy. V jednom případě také zasahovali u přístřešku, který pod tíhou sněhu spadl na 2 osobní auta, ve kterých nikdo nebyl," informovali liberečtí hasiči na sociálních sítích.

  

Pád stromu či sněhem obalených větví na auto nebyl během noci na sobotu nic neobvyklého. Strom poničil například dvě zaparkovaná auta v ulici Buzulucká v Teplicích. Hasiči strom rozřezali a vozidla tak "vysvobodili". Naštěstí v nich v tu dobu nikdo neseděl.

Vydatné sněžení mělo v Česku na svědomí stovky nehod, podívejte se na reportáž TV Nova:

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz