Domácí

Chrudim má nové logo za půl milionu. "Jak pro město opilců," zní kritika

Chrudim má nové logo za půl milionu. "Jak pro město opilců," zní kritika
Zdroj: Profimedia

Město Chrudim má od ledna nové logo. Tradiční černou orlici nahradila "roztančená písmena" názvu města. Heraldické barvy vystřídala oranžová a zelená. Autorkou grafiky je vítězka soutěže CZECHDESIGN Markéta Steinert a podle zástupců města jde o hravý a nápaditý koncept. S tím však nesouhlasí někteří obyvatelé Chrudimi – podle nich skákající písmena a heslo "O stupeň blíž" evokují spíš pivovar než město.

"Tyto barvy vycházejí z historické veduty města od Josefa Ceregettiho. Osobně si nemyslím, že je na nich něco toxického – oranžová je spíš cihlová a zelená do olivova. Odborná porota návrh ohodnotila takto: Vizuální identita je velmi nápaditá, veselá, hravá, jasně sdělná, přehledná a evokuje pocit, že historická Chrudim je moderní město, ve kterém to žije," popsala na facebooku nové logo mluvčí města Chrudim Sylva Drašnarová.

Lidé ale z nápadu příliš nadšení nejsou. Terčem kritiky se stala písmena R U M, která na nové grafice vyčnívají. Místním dle jejich slov evokují představu, že Chrudim je městem opilců a milovníků rumu.

Související obsah

"Písmenka v logu zřejmě připomínají přítomnost retardérů po cestě z náměstí," odhaduje na sociální síti uživatel Radek. "Kdyby v logu zůstala aspoň ta linka, co je ve videu a vysvětluje, proč jsou ta písmena odskákána. Takhle je to opravdu jako když se někdo opil a dal si "stupeň" navíc," připojil se v diskuzi přispěvatel Jan.

Autorkou nové vizuální identity města Chrudim je vítězka designérské soutěže Markéta Steinert. Video, které je součástí jejího projektu, uveřejnil na svém youtube pořadatel soutěže CZECHDESIGN:

"Ten rum tam fakt bije do očí, to je hanobení města, za tohle jste fakt někomu zaplatili?" zuří na facebooku uživatelka Eva. S pochopením se nesetkalo ani heslo projektu "O stupeň blíž". Chrudimským dle jejich vyjádření na sociálních sítích evokuje pivovar.

Nové logo město Chrudim vyšlo na více než půl milionu. Novému designu se přizpůsobil web města i jeho stránky na sociálních sítích. Původní barvy červená, černá a bílá dle zastupitelstva působily agresivně, kdežto nový motiv je hravý a moderní. Napoprvé z něj přitom nebyl nadšený ani chrudimský starosta František Pilný (ANO).

Lidé si také utahují z nápadné podoby mezi novým logem Chrudimi a Valašského Meziříčí. Ani to se mezi tamními obyvateli příliš neuchytilo.


 

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz