Domácí

Půl milionu za vládní kampaň nebude. Oba influenceři peníze odmítli

Influenceři Anna Šulcová a Jakub Gulab, které vláda oslovila za účelem nové kampaně, odmítli půlmilionovou odměnu. Jde prý o reakci na negativní ohlasy lidí. Těm se částka vynaložená na boj s dezinformacemi ohledně očkování a covidu zdála přemrštěná. Dvojice influencerů bude prý v propagaci kampaně pokračovat, ale bez nároku na honorář.

"S Kubou jsme dělali veškerou práci na kampani v boji proti dezinformacím o očkování na covid-19 zcela bez nároku na honorář. Úřad vlády chtěl tento projekt rozšířit i mezi co nejširší veřejnost, mimo naše sledovatele, a jednotlivé videospoty napříč sociálními sítěmi sponzorovat. I s touto částí jsme byli připraveni pomoci a výsledky kampaně transparentně a veřejně sdílet," vyjádřila se na twitteru influencerka Anna Šulcová.

"Když jsme viděli, co tahle nabídka pomoci způsobila, moc nás to mrzelo a rozhodli jsme se mediální podporu odmítnout a využijeme pouze organickou propagaci, peníze na nákup reklamního prostoru nebudou využity. Sice toho nebude nyní tolik, ale věříme v naši práci, věříme ve vás a že tahle videa budete sdílet," připojila se druhá tvář vládní kampaně Jakub Gulab.

Kritiku schytal už první příspěvek, který vláda na svém TikToku zveřejnila. Poslanec Pirátů Jakub Michálek se obul do premiéra Andreje Babiše (ANO) za to, že na tiskovou konferenci po jednání vlády nedorazil, ale na pózování pro TikTok si čas udělal.

Nespokojení jsou také lidé na sociálních sítích, kterým se nelíbí částka, na kterou celý projekt vyšel. Dvojice influencerů se ale kritikům zřejmě nezavděčí ani tím, že budou videa v rámci kampaně točit zadarmo.

Související obsah

"Když půlmíč od vlády brát (údajně) nebudete, pak zveřejněte fakturu o vrácení. Jinak to postrádá smysl. Váš morální kredit to však nevrátí. Nedistancovali jste se. Neomluvili. Házíte to na "reakce druhých". Trapné, smutné, zbabělé," nešetří Annu s Jakubem na twitteru uživatel David.

Z pohledu jiných se oba mladí lidé nechali koupit těmi, které dříve sami odsuzovali. V minulosti totiž Jakub Gulab nešetřil kritikou na předsedu vlády ani ministryni financí Alenu Schillerovou (za ANO).

Podívejte se, jak vypadá vládní kampaň na TikToku:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Píše se na Deník.cz